لیست جدید تحریم‌های خزانه‌داری آمریکا حضور یک پاکستانی و 8 شرکت چینی در لیست

اخبار ایران و جهان 10 اردیبهشت 1393 95 بازدید

لیست جدید تحریم‌های خزانه‌داری آمریکا
حضور یک پاکستانی و 8 شرکت چینی در لیست

وزارت خزانه داری آمریکا با صدور بیانیه‌ای، گروهی از شرکت‌ها و اشخاص همکار با ایران را به اتهام کمک به دور زدن تحریم‌های نفتی و پیشبرد برنامه موشکی، در لیست تحریم‌های خود قرار داد.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از خبرگزاری فارس، وزارت خزانه‌داری آمریکا روز سه‌شنبه با صدور بیانیه‌ای گروهی از شخصیت‌ها و شرکت‌های متهم به همکاری با دولت ایران در دور زدن تحریم‌های نفتی و همچنین پیشبرد برنامه موشکی را در لیست تحریم‌های خود قرار داد.

این بیانیه، اقدام امروز را «نشانه تعهد دولت آمریکا به اجرای قدرتمند تحریم‌های کنونی» دانسته و هدف از آن را «جلوگیری از فرار از تحریم‌ها در آینده و دستیابی ایران به فناوری‌های حساس در حین مذاکرات»، اعلام کرده است.

«کارل لی» (لی فانگ‌ وی) تاجر چینی که پیش از این هم برخی تحریم‌ها علیه او اعمال شده بود، از جمله افرادی است که از سوی آمریکا به همکاری با ایران برای دور زدن تحریم‌ها متهم شده است. وزارت خزانه‌داری آمریکا در بیانیه امروز خود، او و چندین شرکت زیرمجموعه وی را تحریم کرده است.

«سعید العقیلی» بازرگان اماراتی نیز دیگر شخصی است که از سوی آمریکا به همکاری با ایران و راه‌اندازی شرکت‌های صوری متهم شده و در لیست تحریم‌ها قرار گرفته است.

وزارت خزانه‌داری آمریکا علاوه بر این یک فرد پاکستانی‌الاصل و همچنین 8 شرکت چینی را در لیست جدید تحریم‌های خود قرار داده است

منبع : اقتصادآنلاین

Administrator

Administrator