قوانین جدیدی که از اول ژانویه 2020 در امارات اجرایی می شوند

اخبار ایران و جهان 12 دی 1398 211 بازدید

به گزارش روابط عمومی اتاق ایران و امارات با آغاز سال 2020 شاهد اجرای چندین قانون جدید در امارات خواهیم بود. برخی از این قوانین عبارتند از تغییر عوارض راهداری در ابوظبی و اعمال مالیات 50 درصدی به محصولات دارای شکر در سراسر امارات.
عوارض جدید راهداری ابوظبی که در ماه به جولای معرفی شد، از 2 ژوئن اجرایی شده و دارای سیستمی مشابه با دبی سالیک خواهد بود.
این عوارض بر روی چهار پل ابوظبی اعمال می شود. این پل‌ها عبارتند از پل شیخ زاید ،پل شیخ خلیفه، پل المقطع و پل مصفا.
هر وسیله نقلیه‌ای که از روی این پل‌ها عبور کند باید 4 درهم عوارض بدهد. مقدار کل عوارض در روند حداکثر 16 درهم و در ماه 200 درهم خواهد بود.
در ساعات کم ترافیک عوارض دریافت نمی شود
خبر خوبی که توسط اداره شهرداری و حمل و نقل برای دارندگان وسایل نقلیه اعلام شده این است که در ساعات کم ترافیک، نیازی به پرداخت عوارض راهداری ندارند.
این اداره گفت که سیستم دریافت عوارض فقط در ساعات اوج ترافیک که از 7 تا 9 صبح و 5 تا 7 بعد از ظهر روزهای شنبه تا پنجشنبه از رانندگان عوارض دریافت می کنند.
همچنین برای برخی افراد معافیت‌هایی در زمینه پرداخت عوارض پیش بینی شده است، این افراد عبارتند از شهروند ممتاز امارات، افراد تعیین شده، افراد کم درآمد اماراتی و بازنشستگان اماراتی.
معافیت‌ها
یکی دیگر از قوانین جدیدی که در امارات به اجرا در می آید، قانون اعطای معافیت ها است.
برخی وسایل نقلیه از جمله تاکسی‌ها، اتوبوس‌های عمومی و مدرسه، خودروهای یدک کش و اتوبوس‌های عمومی که 26 صندلی یا بیشتر دارند از پرداخت عوارض معاف هستند.
به منظور تشویق مردم به استفاده از خودروهای سبز، کلیه وسایل نقلیه الکتریکی از پرداخت هر گونه عوارض معاف می شوند.
همچنین از موتور سیکلت‌ها هم هزینه‌ای بابت عوارض دریافت نمی شود.
اکنون ثبت نام کنید
دارندگان وسایل نقلیه که ثبت نام نکرده‌اند بهتر است هر چه زودتر اینکار را انجام دهند، در غیر اینصورت برای روز اول 100 درهم، برای روز دوم 200 درهم و برای روز سوم 400 درهم تا حداکثر 10000 درهم جریمه خواهد شد.
رانندگان می توانند به بخش سیستم عوارض راهداری ابوظبی (Abu Dhabi Toll Gate System) در وب سایت itps.itc.gov.ir و dot.gov.abudhabi مراجعه کرده و عملیات ثبت نام خود را بصورت آنلاین انجام دهند.
متقاضیان باید اطلاعات آیدی کارت امارات و مجوز وسیله نقلیه خود را وارد سایت کرده و سپس هزینه آن را پرداخت کنند.
مالیات بر شکر
یکی دیگر از قوانین جدیدی که در امارات به اجرا در می آید، قانون مالیات بر شکر است.
از 1 ژوئن 50 درصد مالیات بر روی نوشیدنی‎های شیرین در امارات اعمال می شوند.
این قانون تمام محصولاتی که به آنها شکر یا شیرین کننده اضافه می شود از قبیل نوشابه، مایعات، کنسانتره، پودر، عصاره و هر چیزی که قابل تبدیل به نوشیدنی باشد، را شامل خواهد شد.
قانون جدید کارخانه‌ها را وادار می کند تا به صورت شفاف میزان شکر را روی برچسب محصول بزنند تا مصرف کنندگان از میزان آن مطلع شده و بتوانند انتخاب سالم داشته باشند.
بجز مالیات شکر، یک مالیات 100 درصدی هم بر روی سیگارهای الکترونیکی حاوی تنباکو و نیکوتین و همچنین مایعاتی که در این قبیل سیگارها استفاده می شود، اعمال خواهد شد.
به گفته کابینه امارات، هدف از این قوانین تشویق افراد به کاهش محصولاتی است که تأیید مخربی بر بدن می گذارند.
قانون ورشکستگی
برای موضوع ورشکستگی، قانونی جدید در امارات به اجرا در می آید. مطابق قانون جدید، افراد دیگر به خاطر چک‌های برگشتگی زندانی نمی شوند، بلکه فرد بدهکار باید به دادگاه مدنی در امارات مراجعه کرده و وضعیت ورشکستگی خود را اظهار کنند.
بعد از اعلام ورشکستگی، دادگاه یک کارشناس مالی را تعیین می کند تا با همکاری فرد بدهکار و طلبکار یک برنامه پرداخت بلندمدت ایجاد کنند. بدهی‌ها می تواند یا به صورت مستقیم پرداخت شود و یا از دارایی‌های فرد بدهکار گرفته شود.

در طول اجرای «برنامه پرداختی»، بدهکاران مورد تعقیب قانونی قرار نگرفته و با تسویه حساب بدهی‌ها، پرونده کیفری علیه افراد پاک خواهد شد و هیچ سابقه کیفری برای آنها ثبت نمی رسد.
کمیته عالی املاک و مستغلات
این کمیته که در سپتامبر معرفی شد، انتظار می رود در سال 2020 کار خود را شروع کند.
هدف این کمیته تنظیم قوانین برای بازار املاک دبی با اطمینان از این مورد که شرکت‌های املاک دولتی با بخش‌های خصوصی رقابت نمی کنند.
هدف این کمیته ایجاد یک تعادل خوب در بازار املاک است و اطمینان حاصل می کنند که عرضه بیش از حد باعث کاهش قیمت‌ها نخواهد شد.

Administrator

Administrator