قبل از خرید کالا از چین استعلام کنید

اخبار ایران و جهان 17 آذر 1392 118 بازدید

نایب رئیس شورای توسعه تجارت بین المللی گوانجوا چین از ایرانی ها درخواست کرد تا قبل از خرید کالا از چین، از این شورا استعلام کنند تا جنس بی کیفیت و تقلبی تحویل نگیرند.

شیه وی خوا در دیدار با اعضای هیات رئیسه اتاق بازرگانی مشترک ایران و چین در تهران گفت: هم اکنون بهترین زمان برای گسترش روابط ایران و چین است، این در حالی است که شرکتهای چینی در دوبی، آفریقای شمالی و سایر نقاط دنیا بازار خوبی را به دست آورده است و به نظر می رسد که در ایران هنوز هم فرصتهای خوبی وجود دارد.

نایب رئیس شورای توسعه تجارت بین المللی گوانجو چین افزود: تعداد زیادی از شرکتهای چینی تمایل دارند تا با ایران توسعه روابط دهند، چراکه هم اکنون ایران درها را باز کرده است. البته تجارت بین دو کشور باید استحکام یابد و شرکتهای علاقمند به سرمایه گذاری مشترک با چین به ما معرفی شوند.

وی تصریح کرد: شرکتهای ایرانی که از برخی شرکتهای چینی جنس بی کیفیت تحویل گرفته اند، می توانند شکایات خود را به ما ارجاع دهند این در حالی است که به نظر می رسد که شرکتهای ایرانی باید قبل از انعقاد قرارداد با شرکتهای چینی، از ما در مورد آنها استعلام بگیرند.

همچنین در این دیدار، لیو ون لی معاون مدیر دپارتمان نمایشگاههای شورای توسعه تجارت بین المللی گوانجو، از برگزاری نمایشگاه غذای حلال در چین خبرداد و گفت: هر سال بیش از یک هزار شرکت در مساحت 25 هزار مترمربعی به عرضه مواد غذایی می پردازند امسال نیز بیش از 40 شرکت از کشورهای مختلف از جمله ترکیه، مالزی و تایلند در نمایشگاه غذای حلال در گوانجو حضور خواهند داشت.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از مهر، وی اظهار داشت: با توجه به اطلاعات ما در ایران، محصولات غذایی حلال ایران مشتریان معتبری در دنیا دارد ضمن اینکه زعفران، پسته و میوه خشک ایرانی نیز در این نمایشگاه حضور  یابند.

منبع : اقتصادآنلاین

Administrator

Administrator