فراخوان فروش سهام مرکز آزاد تجاری ایرانیان در ارمنستان

03 آبان 1391 146 بازدید

http://iremcc.ir/modules/mod_btslideshow/images/181/slideshow/armanestan.jpg

 

به نام خدا

فراخوان  فروش  سهام  مرکز  آزاد   تجاری  ایرانیان  در  ارمنستان
( سهامی خاص )

 

 با عنایت به اختیارات تفویض شده مصوبه مجمع عمومی فوق العاده مورخ 31/04/1391 صاحبان سهام شرکت مرکز آزاد تجاری ایران در ارمنستان به هیئت مدیره به استناد ماده 162 قانون تجارت بدینوسیله به اطلاع کلیه صاحبان صنایع، بازرگان و تجار و شرکتهای خدمات فنی و مهندسی، اتاق های بازرگانی استانها وسایر علاقه مندان می رساند که شرکت مرکز آزاد تجاری ایرانیان در ارمنستان تصمیم دارد که نسبت به فروش سهام جدید شرکت و با رعایت اولویت بندی در خصوص واگذاری سهام این شرکت اقدام نماید.

معرفی مرکز آزاد تجاری ایرانیان در ارمنستان

شرکت مرکز آزاد تجاری ایرانیان در ارمنستان با مدیریتی کاملاً ایرانی و با مجوز های لازم از اتاق بازرگانی و صنایع و معادن و کشاورزی ایران و سازمان توسعه تجارت ایران تاسیس شده و آماده واگذاری سهام به بازرگانان، صادر کنندگان، تولید کنندگان و سرمایه گذاران ایرانی است. این مرکز آزاد تجاری کاملاً ایرانی و انتفاعی بوده که در راستای توسعه صادرات پایدار غیرنفتی و اعتلای توانمندیهای اقتصادی میهن اسلامی امان  و بازار یابی در کشور های آسیای میانه روسیه و اروپای شرقی نقش قابل توجهی را ایفا نماید. مرکز آزاد تجاری ایران در دو قطعه زمین جمعاً به مساحت 18000 متر در نظر گرفته شده است و موقعیت آن در یکی از مناسب ترین خیابانهای اصلی شهر    و  جنب بزرگراه منتهی به مرز ایران و ارمنستان می باشد.

 

اهداف و چشم انداز مرکز

هدف از تاسیس این مرکز آزاد تجاری، ارائه و نمایش چشم گیری از کلیه توانمندی های ممتاز خدمات فنی و مهندسی و کالاهای ایرانی می باشد. مرکز آزاد تجاری ایرانیان به عنوان دروازه ورود به بازارهای جهانی به دنبال آن است که فرهنگ مصرف کالای ایرانی را توسعه دهد. در این مرکز شرکت ها می توانند با حضور مستقیم خود نقش واسطه ها را حذف و از افزایش بی مورد قیمت کالا و خدمات جلوگیری نموده و ضمن عرضه کالاها و خدمات خود با قیمت مناسب به صورت مستقیم با بازار عرضه و تقاضا آشنا شوند.

 مشخصات اصلی مرکز آزاد تجاری:

 مجموعه ای که برای مرکز آزاد تجاری در ارمنستان در نظر گرفته شده شامل بخش های دفاتر اداری، نمایشگاهی، سوپر مارکت، فروشگاهی، امور ترخیص و گمرکی، خدمات بسته بندی مجدد (ریپکد)، انبارهای سرپوشیده و فضای باز، امور تبلیغات ، رستوران، نماز خانه  استفاده از و شبکه تلوزیونی ماهواره ای ارمنستان جهت تبلیغات کالاهای موجود در مرکز آزاد تجاری  ایرانیان در ارمنستان   می باشد.

                       

ویژگی ها  و  مزایای  حضور  در  مرکز  آزاد  تجاری  ایرانیان  در  ارمنستان:

 1. دارای مدیریت ایرانی واحد، متعهد ، مجرب و معتبر در سطوح بین المللی و برخوردار از پرسنل کارآزموده و متخصص
 2. قرارگیری در قلب بازار مصرف ارمنستان با فرهنگ نزدیک به ایرانیان
 3. نزدیک بودن به بازار پر مصرف گرجستان، روسیه و اروپای شرقی و در آتیه نزدیک همجواری با  بازار مشترک اروپا.
 4. بهره مندی از بهترین و سریعترین خدمات گمرکی، مالیاتی، مالی و بانکی از سوی کارشناسان خبره مرکز آزاد تجاری
 5. امتیاز نزدیکی فاصله شهر ایروان با ایران و امکان استفاده از خدمات ویژه بزرگترین شبکه استاندارد حمل و نقل موجود  در  جمهوری ارمنستان.
 6. عرضه مستقیم و اختصاصی کالاهای ایرانی در مدرنترین و مجهزترین سوپرمارکت و فروشگاهها واقع در مرکز آزاد تجاری
 7. بهره گیری از شبکه وسیع پخش مختص کالاهای ایرانی در سراسر ارمنستان با تسهیلات ویژه
 8. برخورداری مرکز آزاد تجاری از حمایت و پشتیبانی کامل مقامات و سازمان های دولتی دو کشور جمهوری ارمنستان و جمهوری اسلامی ایران
 9. ارائه جدیدترین ابزارها و شیوه های تبلیغات هدفدار عمومی و اختصاصی کالاها و خدمات ایرانی در ارمنستان و کشورهای مجاور با پائین ترین هزینه ممکن.
 10. ایجاد محل دائمی برگزاری  نمایشگاهها   که   تولیدات  ایران را به طور متناوب برای استانهای کشورمان مورد  استفاده قرار گیرد.

 

 1. برخورداری اعضای فعال  مرکز آزاد تجاری از حمایت ها وتسهیلات ویژه سازمان توسعه تجارت ایران در چارچوب ضوابط و آئین نامه های سازمان مذکور
 2. امکان بکارگیری آسان نیروهای انسانی تحصیل کرده و مجرب بومی و محلی با حقوق مناسب و ارزان
 3. ارائه خدمات ویزا و بلیط رفت و آمد و تسهیلات ارزان اقامتی با بهترین شرایط ویژه مشارکت کنندگان
 4. همکاری با آژانس توسعه ارمنستان جهت رصد نمودن پروژه ها وتهیه اسناد فنی مناقصات و ارائه به شرکت های صادرکننده خدمات فنی و مهندسی توانمند حاضر در مرکز
 5. ارائه ویژه خدمات ثبت شرکت با مشارکت افراد محلی یا با  مالکیت 100% خارجی
 6. بهره گیری از بهترین سیستم های امنیتی و حفاظتی روز دنیا و دوربین های مدار بسته جهت مانیتورینگ کلیه فضاهای باز و بسته مرکز آزاد تجاری
 7. فراهم سازی امکانات و تسهیلات ایجاد مرکز تولیدکنندگان ایرانی در کمترین زمان وپایین ترین هزینه
 8. امکان برقراری ارتباط مستقیم و بی واسطه با طیف وسیعی از بازرگان، تجار و خریداران تراز اول کشور ارمنستان و کشورهای همسایه در قالب برگزاری کنفرانس ها و نمایشگاه های تخصصی مرکز آزاد تجاری

                 

 

سرمایه شرکت  مرکز  آزاد  تجاری  و میزان  سهام  قابل  واگذاری:

 سرمایه در نظر گرفته شده برای مجموعه مرکز آزاد تجاری بالغ بر  4,000,100 سهم مشتمل بر 4,000,000 سهم عادی با نام  50,000 ریالی و 100 سهم ممتاز با نام  50,000 ریالی می باشد.

 از آنجاییی   که  هدف  اصلی  شرکت  مرکز  آزاد  تجاری  ایرانیان  در  ارمنستان  توسعه  روابط  تجاری  و صنعتی  کشورمان  و نیل  به  جایگاه  واقعی صنایع و دستاوردهای ایران اسلامی می باشد لذا  واگذاری  سهام از طریق فراخوان عمومی  و همکاری تنگاتنگ با  اتاق  بازرگانی  و صنایع  و  معادن  و کشاورزی ایران می باشد  لذا  در مرحله اول بلوک های   سهام متفاوت بر حسب توانمندی های هر   استان تخصص   یافته   تا   از  طریق   اتاق های    بازرگانی   هر  استان  و   با  در نظر گرفتن شرایط  و اولویت  اشخاص حقیقی   یا حقوقی استانها  منعکس گردد   و   در   پایان مهلت ثبت نام نیز  با نظارت اتاق بازرگانی و صنایع و معادن و کشاورزی ایران اولویت ها   بررسی و میزان سهام قابل واگذاری به هر شخص حقیقی و یاحقوقی اعلام می گردد.

 با عنایت به اینکه  تمامی سرمایه شرکت به صورت ریالی در نظر گرفته شده است لذا وجوه پرداختی توسط خریداران الزاماً به حساب  ریالی شرکت مرکز آزاد تجاری ایرانیان در ارمنستان امکان پذیر خواهد بود.

 سهام عادی شرکت مرکز آزاد   صرفاً   قابل   واگذاری می باشد.

                       

  مزایای سهام مرکز آزاد تجاری:

1-  تضمین پرداخت اصل بهای سهام خریداری شده توسط  اتاق بازرگانی مشترک ایران و ارمنستان.

2-  قابلیت نقد شوندگی سریع در صورت تمایل به فروش سهام.

3-  حق برخورداری از الویت در اجاره امکانات مرکز از قبیل: مغازه ها، سوپر مارکت ها، دفاتراداری، انبارهای عمومی، سردخانه  و  … با  30 % تخفیف نسبت به سایر استفاده کنندگان

4-  اخذ اقامت  و سایر مزایا  جهت  دارندگان  سهام بیش از 000/10 سهم

5- امکان استفاده از  guest house  برای  مهمانان  ویژه  سهامداران

 

 با احترام

 هیئت مدیره   

مرکزآزا د تجاری ایرانیان  در ارمنستان (سهامی خاص)

Administrator

Administrator