فراخوان سازمان توسعه تجارت برای رفع مشکلات بازگشت ارز صادراتی

11 مرداد 1399 362 بازدید

سازمان توسعه تجارت ایران با صدور اطلاعیه‌ای از صادرکنندگان درخواست کرد تا در صورت بروز مشکل در رفع تعهدات ارزی و بازگشت ارز صادراتی خود، مراتب را با مدارک و مستندات به دفتر توسعه خدمات بازرگانی این سازمان ارایه دهند.

به گزارش روابط عمومی اتاق مشترک بازرگانی ایران و امارات؛ بانک مرکزی مهلت بازگشت ارز صادراتی را 4 ماه اعلام کرده است که بر این اساس، برخی از صادرکنندگان بر این باورند که در این مدت زمان محدود، قادر به بازگشت ارز صادراتی نیستند.

بر این اساس سازمان توسعه تجارت ایران با صدور اطلاعیه‌ای اعلام کرده است که اگر صادرکنندگان در خصوص رفع تعهدات ارزی سال‌های 97 تا 99 مشکلاتی دارند، درخواست مکتوب خود را به دفتر توسعه خدمات بازرگانی این سازمان ارایه دهند.

متن کامل اطلاعیه سازمان توسعه تجارت ایران منتشر شد:

قابل توجه صادرکنندگان محترم:

از صادرکنندگانی که در خصوص رفع تعهدات ارزی سال‌های 1397 تا 1399 مشکلاتی دارند درخواست می‌شود نسبت به ارسال درخواست مکتوب خود جهت رفع مشکلات مربوط به ایفای تعهدات ارزی صادرات، منضم به مدارک و مستندات به دفتر توسعه خدمات بازرگانی سازمان توسعه تجارت ایران به عنوان دبیرخانه کارگروه اقدام صادراتی اقدام نموده تا نسبت به بررسی کارشناسی موضوع با هدف ارایه راهکارهای اجرایی و کاربردی در جهت مرتفع نمودن مشکلات ایجاد شده اقدام گردد.

منبع: اکسپورتنا