عبور بیمه حمل و نقل دریایی از تحریم ها

اخبار ایران و جهان 22 خرداد 1392 87 بازدید

چکیده: مدیرعامل شرکت بیمه توسعه گفت: بیمه کشتی ها و مجموعه صنعت حمل و نقل دریایی کشور با مشکل خاصی رو به رو نبوده و با موفقیت از پیچ تحریم ها عبور کرده است.

قدرت الله اسدی افزود: شرکت های بیمه داخلی با ورود به بیمه انواع کشتی های تجاری و نفتکش ها اثر منفی تحریم های کشورهای غربی را به طور کامل خنثی کرده اند.
 
وی گفت:به منظور حمایت از شرکت های بیمه در برابر پرداختی های بیش از توان شرکت ها صندوقی از سوی دولت و بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران به عنوان ‘پشتیبان ‘تاسیس شده ولی تاکنون ضرورتی برای برداشت از این صندوق پیش نیامده است.

مدیرعامل شرکت بیمه توسعه سرمایه این صندوق پشتیبان را ارزهای معتبر جهانی عنوان کرد و گفت: شرکت های بیمه داخلی با حمایت خوب دولت و بیمه مرکزی هم اکنون به رقیبی قدرتمند در برابر شرکت های بیمه خارجی تبدیل شده اند.
 
اسدی اعمال تحریم ها از سوی شرکت های بیمه خارجی در طول ۵/۱سال اخیر را فرصتی ارزشمند برای بالندگی شرکت های بیمه ایرانی توصیف کرد.
 
وی گفت: رشته های وابستگی بیمه حمل و نقل دریایی کشور به بیمه های خارجی گسیخته شده و امکان ورود صنعت بیمه کشور در عرصه های بین المللی نیز فراهم شده است.

وی مقابله مدبرانه با حربه تحریم ها در بخش بیمه حمل و نقل دریایی را تجربه و دستمایه ای ارزشمند برای ورود موفق صنعت بیمه کشور به بخش حمل و نقل هوایی کشور عنوان کرد.
 
مدیرعامل شرکت بیمه توسعه در ادامه به بیمه شخص ثالث موتورسیکلت در سال جاری توسط این شرکت در کشور اشاره کرد و گفت: در این بخش با وجود اینکه کار رسانه ای چندانی صورت نگرفته ولی استقبال عموم مردم از بیمه موتورسیکلت مطلوب بوده است.

اسدی خسارات بدنی و جرحی ناشی از تصادفات موتور سیکلت ها که تعداد آنان در کشور هشت میلیون دستگاه تخمین زده شده است را بسیار سنگین توصیف کرد.

وی گفت: با صدور بیمه نامه های شخص ثالث برای موتورسیکلت ها، امکان تامین خسارات وارده فراهم شده است.

وی گفت: هر دستگاه موتورسیکلت با پرداخت ۱۳۵هزار تومان به صورت نقدی و تسهیلات اعطایی از سوی موسسه مالی اعتباری توسعه، زیر پوشش بیمه شخص ثالث قرار می گیرد.

منبع :ارانیکو به نقل ازباشگاه خبرنگاران

Administrator

Administrator