طرح جایگزینی لنج های سنتی با شناورهای مدرن به دولت رفت

26 اردیبهشت 1399 564 بازدید

مدیرکل امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی از بررسی "طرح جایگزینی شناورهای سنتی با ظرفیت کمتر از ۵۰۰ تن" در سومین جلسه کمیسیون اقتصاد دولت خبر داد.


به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی مشترک ایران و امارات، به نقل از سازمان بنادر و دریانوردی، حسین عباس نژاد اظهار کرد: بر اساس دعوتنامه دبیر کمیسیون اقتصاد دولت، سومین جلسه کمیسیون تخصصی اقتصاد به منظور بررسی "طرح جایگزینی شناورهای سنتی با ظرفیت کمتر از ۵۰۰ تن"، موضوع ماده ۱۸ آئین نامه ورود کالا توسط ملوانان و کارکنان شناور با ظرفیت کمتر از ۵۰۰ تن در روز ۲۱ شهریورماه و به صورت ویدئو کنفرانس به دلیل شیوع ویروس کرونا برگزار شد.

وی افزود: این جلسه با حضور نمایندگان دستگاه‌های مختلف از جمله شورای‌عالی صنایع دریایی، نمایندگان سازمان برنامه و بودجه، وزارت امور اقتصادی و دارایی و گمرک و با حضور نمایندگان سازمان بنادر و دریانوردی به عنوان نمایندگان وزارت راه و شهرسازی اعم از مدیرکل امور دریایی و رئیس اداره ثبت کشتی‌ها و صدور گواهینامه‌های دریایی برگزار شد.

به گفته مدیرکل امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی، همچنین در این جلسه روی پیشنهاد این سازمان در خصوص طرح افزایش انگیزه مالکان برای جایگزینی شناورهای سنتی که طی نامه شماره ۴۷۵۲۰/ ص مورخ سیزدهم بهمن‌ماه سال گذشته به کمیسیون اقتصاد ارسال شده بود، بحث و بررسی به عمل آمد.

عباس نژاد افزود: با توجه به توضیحات نمایندگان سازمان بنادر و دریانوردی و نقطه نظرات سایر حاضرین در جلسه، ضمن تأیید پیشنهادات این سازمان مقرر شد برخی موارد از جمله توجیه اقتصادی پیشنهاد تخفیف عوارض گمرکی با در نظر گرفتن زمان لازم و نیز اقدام مشابه برای بند پیشنهادی تخصیص سوخت یارانه‌ای، اصلاحات مورد نیاز انجام و به کمیسیون ارسال شود.