سناتورها خواهان تحریم‎های بیشتر علیه ایران

اخبار ایران و جهان 12 مرداد 1392 113 بازدید

اکثریت قاطعی از سناتورهای آمریکایی با امضای نامه‎ای خطاب به اوباما، نسبت به دور جدیدی از دیپلماسی با حسن روحانی -رئیس جمهور ایران- هشدار دادند و مدعی شدند که تنها باعث خریدن زمان برای تهران خواهد شد.

سایت “آنتی وار” نوشت: “بر خلاف موضع دولت در حمایت از روند مذاکرات، این نامه در حقیقت در راستای مواضع بنیامین نتانیاهو -نخست وزیر اسرائیل- است که تاکید می کند زمان آن رسیده که به ایران بگوییم که پنجره دیپلماسی در حال بسته شدن است.”

به جای گفتگو، سناتورها خواستار اعلام فوری دور جدیدی از تحریم‎ها علیه ایران و “تقویت گزینه‎ها برای استفاده از نیروی نظامی” شدند.

سایت منتقد در پایان نوشت: ” واضح است که این بازتاب تکرار درخواست‎های مکرر نتانیاهو از آمریکا برای تمرکز بر تهدید کردنِ بیش از پیشِ ایران است. این نامه در راستای نظر اکثریت قاطع اعضای سنا و در تضاد با مخالفت اکثریت دولت مبنی بر تلاش های جدی برای مذاکره است.

خبر نامه را روزنامه صهیونیستی جروزالم پست بدون ذکر جزئیات منتشر کرده بود.

روز پنجشنبه صبح، پس از کشمکش‎ها بر سر زمان بندی تحریم‎های جدید که تنها سه روز قبل از تنفیذ و تحلیف ریاست جمهوری حسن روحانی رخ می‎دهد، مجلس نمایندگان با 400 رای مثبت در برابر 20 رای منفی آن را به تصویب رساندند.

به گزارش مهر، هدف از این مصوبه، کاهش مجدد صادرات نفت ایران به میزان یک میلیون بشکه در روز در مدت یک سال است.

منبع : اقتصادآنلاین

Administrator

Administrator