سخنگوی مرکز مبادلات ارزی: نحوه تخصیص ارز مبادله ای برای حمل و نقل هوایی در دست بررس

اخبار ایران و جهان 29 مهر 1391 51 بازدید

چکیده: سخنگوی مرکز مبادلات ارزی گفت: نحوه تخصیص ارز مبادله ای به خطوط هوایی داخلی و حمل و نقل هوایی در دست بررسی است و نتایج آن اعلام می شود.

ˈصمد کریمیˈ روز شنبه در خصوص نحوه تخصیص ارز مبادله ای به خطوط هوایی داخلی ، افزود: ارایه ارز به حمل و نقل در بخش خدمات قرار دارد و از موارد در دست بررسی است.

وی ادامه داد: نحوه تخصیص ارز به خطوط هوایی تا روز پنج شنبه هفته گذشته نهایی نشده بود و به محض نهایی شدن ، نتایج آن اعلام می شود.

سخنگوی مرکز مبادلات ارزی تصریح کرد: این مرکز تخصیص ارز به مسافران و بیماران را در بخش خدمات آغاز کرده و تامین ارز حمل و نقل هوایی را نیز در دستور کار دارد.

به گفته ی وی،بنابه تصمیمات اتخاذ شده برای پاسخگویی هرچه بیشتر به متقاضیان مقرر شد به تمام اولویتهای کالایی هشت گانه در مرکز مبادلات ارزی ، ارز مورد نیاز اختصاص یابد.

سخنگوی مرکز مبادلات ارزی اظهارداشت:ارزمربوط به بخش خدمات مطابق بخشنامه های اخیر بانک مرکزی به نرخ مبادله ای علاوه بر شعب ارزی بانکهای تجارت و ملت در تهران و شهرستانها در مرکز مبادلات ارزی نیز اختصاص می یابد.

وی افزود: براین اساس ،متقاضیان پس انداز اخذ فیش مربوطه (‌کد تخصیص ارز ) در مرکز مبادلات ارزی جهت دریافت وجه مربوطه می توانند به شعب ارزی موردنظر مراجعه کنند.

یادآور می شود : مرکز مبادلات ارزی از روز سوم مهر ماه سال جاری برای تامین ارز اولویت های وارداتی راه اندازی شده است.

منبع:  خبرگزاری ایرنا

Administrator

Administrator