ساکنان دبی که قصد بازگشت امارات را دارند باید مجوز دولت دریافت کنند

اخبار ایران و جهان 09 تیر 1399 476 بازدید

شرکت هواپیمایی امارات توضیح داد: ساکنان دبی که قصد سفر به خارج از کشور را دارند، باید قبل از رزرو پرواز از اداره کل اقامت و امور اتباع خارجی (GDRFA) درخواست کنند.
به گزارش روابط عمومی اتاق مشترک بازرگانی ایران و امارات، هواپیمایی امارات طی خبری اعلام کرد: به متقاضیانی که موفق به دریافت  (GDRFA) شده اند، شماره مرجع ارائه می شود که می توانند از آنها برای رزرو پرواز استفاده کنند.
همین روند برای ساکنان دبی که در نتیجه بسته شدن مرزها در طول همه گیری ویروس کرونا در خارج از کشور گیر کرده اند، برقرار است.
هواپیمایی امارات گفت: «همه ساکنان دبی باید این کار را انجام دهند، مشتمل برمسافرانی که قصد عزیمت به دبی و یا ترانزیت از دبی را دارند.» در صورت تأیید برنامه، ایمیلی با شماره مرجع GDRFA دریافت خواهید کرد. اگر برنامه قابل پردازش نیست، می توانید بعداً دوباره امتحان کنید.
در بیانیه آمده است: «پس از تأیید، می توانید بلیط خود را رزرو کنید.»«از شما خواسته می شود شماره مرجع GDRFA خود را وارد کنید.»
در برنامه GDRFA از مسافران خواسته می شود مقصد خود و همچنین شماره پرونده در ویزای اقامت خود را وارد کنند.
علاوه بر این، مسافران باید موافقت کنند که در صورت مثبت بودن تست کرونا هزینه های مربوط به درمان و قرنطینه را بپردازند.
پس از ورود به دبی، مسافران ملزم به انجام تست PCR برای کرونا می شوند و تا زمان اعلام نتایج در محل اقامت خود باقی می مانند.
در این بیانیه آمده است: «اگر نتیجه آزمایش مثبت باشد، از شما خواسته می شود كه به قرنطیه بروید و از دستورالعملهای اداره بهداشت دبی پیروی كنید.»
ساکنان همچنین ملزم به نصب یک نرم افزار تلفن همراه هستند که به آنها امکان نظارت در دوره قرنطینه خود را فراهم می کند.
طی چند هفته گذشته، امارات دوباره ده ها پرواز را بازگشایی کرده است ، همچنین شرکت هواپیمایی کم هزینه Flydubai اعلام کرد از هفته آینده پروازها را به 24 شهر انجام می دهد.

منبع: عربیا بیزینس