سازمان همکاری و توسعه اقتصادی از تلاش‌های امارات در مقابله با بحران کرونا ستایش می‌کند

10 خرداد 1399 381 بازدید

سازمان همکاری و توسعه اقتصادی از تلاش‌های مستمر و فعال امارات در همه زمینه‌ها برای مقابله با بحران گسترش ویروس کورونا ستایش کرد.


به گزارش روابط عمومی اتاق مشترک بازرگانی ایران و امارات، سازمان همکاری و توسعه اقتصادی از تلاش‌های مستمر و فعال امارات در همه زمینه‌ها برای مقابله با بحران گسترش ویروس کورونا ستایش کرد.

وی همچنین از اثربخشی اقدامات پیشگیرانه کشور در کاهش پیامدهای این بحران در جنبه های مختلف زندگی اقتصادی و اجتماعی قدردانی کرد.

این ستایش در تحقیقات جدیدی توسط سازمان همکاری منتشر شده است در مورد تأثیرات احتمالی ويروس کرونا بر کشورهای جهان و توانایی سیستم های اقتصادی برای مقابله با آن انجام شده است.

این تحقیق همچنین شامل توضیحات مختصری درباره شماره مبتلایان و درگذشتگان این همه گیر در هر کشور و اقدامات انجام شده در هر کشور برای مقابله با اوضاع فعلی است.

آندریاس شال، مدیر روابط بین الملل سازمان همکاری اقتصادی و توسعه گفت: ‌بحران ویروس کرونا به ما یادآوری می‌کند که هر کشور بخشی مؤثر از یک جامعه بین المللی بهم پیوسته است‌.

وی اضافه کرد: امارات متحده عربی ثابت کرده است که همیشه یک شریک مهم و خلاق بوده است؛ زیرا این کشور در تلاش است تا مؤثرترین سیاست ها را برای مقابله با این بحران جهانی تدوین می‌کند.

مدیر روابط بین الملل سازمان همکاری اقتصادی و توسعه توضیح داد: ‌برخورد امارات از اين بحران، ديدگاه آينده ما درباره امارات را تاييد می‌‌كند و این کشور قادر است نقش مهمی در تبدیل این بحران به فرصتی بی نظیر و برجسته در منطقه خاورمیانه ایفا کند‌.

شال همچنین اظهار داشت: ‌ما بسیار خوشحالیم با امارات همکاری می‌کنیم‌.