زن ایرانی برنده مزایده پارچه طلای خانه خدا

10 مرداد 1399 3165 بازدید

ثروتمند ترین زن ایرانی ساکن دبی برنده مزایده پارچه تمام طلای خانه خدا شد.

به گزارش روابط عمومی اتاق مشترک بازرگانی ایران و امارات؛ سمیه نور بانوی تاجر و کارآفرین ایرانی الاصل که در امارات ساکن است امسال برای اولین بار در مزایده خرید پارچه متبرک زربافت خانه خدا شرکت و برنده این مزایده شد او در پیام ویدیویی اعلام کرده با فروش این پارچه در ایام حج و در آستانه عید سعید قربان عواید حاصله را صرف کمک به مسلمانان جهان بالاخص ایران برای تهیه دارو و مایحتاج مورد نیاز مردم و کادر پرسنل زحمتکش بیمارستان ها خواهد کرد.

او هدف از این اقدام خیرخواهانه را ثبت نام ایرانیان در میان حامیان مالی نامدار در جهان مانند بیل گیتس یا ایلان ماسک دانست. او می گوید هر بار که در خبرها اعلام می شود ثروتمندان صاحب نام دنیا مانند بیل گیتس بخشی از ثروت خود را در راه بشر دوستانه صرف کرده اند از این که نام ایرانی ها  در این اخبار (با وجود ثروت و اعتقاداتشان) نیست ناراحت می شدم، از این رو با این کار هم به فرشتگان سلامت وطنم و هم به مردم همکیش خودم در تمام دنیا اعلام کمک و همبستگی می کنم.

گفتنی است در قسمت طلایی زر بافتی که در پرده ی خانه خدا به کار رفته 124 کیلوگرم طلای خالص 24 عیار استفاده شده و برای نگهداری و اهدای آن آداب خاصی مترتب است که عظمت و بزرگی آن را صد چندان می کند.

سمیه نور در سال 2020 هم عنوان شیک پوش ترین بانوی تاجر در کشور امارت را در کارنامه کاری خود ثبت کرده است.