دکتر ظریف با نخست وزیر امارات دیدار و گفتگو کرد

اخبار ایران و جهان 27 فروردین 1393 215 بازدید

وزیرامورخارجه ایران در دیدار با شیخ محمد بن راشد آل مکتوم نخست وزیر امارات متحده عربی تاکید کرد: مذاکرات هسته ای جمهوری اسلامی ایران علیه هیچ طرفی نیست و نتایج حاصل از هر توافقی به نفع کل منطقه است.

«محمد جواد ظریف» که برای شرکت در دومین کمیسیون مشترک عالی اقتصادی ایران و امارات به ابوظبی سفر کرده است پیش از ظهر امروز (سه شنبه) با شیخ محمد بن راشد آل مکتوم نخست وزیر این کشور دیدار و گفت و گو کرد.

وزیر امور خارجه ایران در این دیدار که در دوبی انجام شد، بر ضرورت توسعه و تعمیق روابط با کشورهای همسایه بویژه امارات متحده عربی تاکید کرد.

وزیر امور خارجه در این دیدار با تاکید بر ضرورت گسترش روابط دو کشور، آمادگی ایران را برای تقویت این روابط و همکاری ها در بخش های مختلف اعلام کرد.

ظریف در این دیدار اظهارداشت: ایران و امارات همواره روابط مناسب و پایداری داشته اند و بستر و زمینه توسعه دو کشور بسیار مناسب است.

وزیرامورخارجه یادآور شد: تحولات موجود زمینه را برای همکاری بیشتر دو کشور فراهم کرده است.

رییس دستگاه دیپلماسی ایران با اظهار رضایت از روند گفت و گو و توافقات انجام شده در جریان دومین نشست کمیسیون مشترک عالی اقتصادی ایران و امارات یادآور شد: در مذاکرات کارشناسی این کمیسیون از بخش های دولتی و خصوصی حضور یافتند و ما بر اجرای توافقات همواره تاکید داریم.

ظریف خاطرنشان کرد: معتقدیم باید همکاری های عالی بیش از همه در منطقه خلیج فارس ایجاد شود.

وی تاکید کرد: منطقه ما امروز از افراط گرایی، فرقه گرایی و تروریسم رنج می برد و به نفع همه است که مانع این روند شویم.

نخست وزیر امارات نیز در این دیدار با ابلاغ سلام گرم به رییس جمهوری و معاون اول رییس جمهوری اسلامی ایران تاکید کرد: روابط دو کشور در سطح خیلی خوبی قراردارد و این روابط بیش از گذشته توسعه و تحکیم خواهد یافت.

شیخ محمد بن راشد آل مکتوم که حاکم دوبی نیز می باشد، با اظهار خرسندی از نتایج حاصله در نشست کمیسیون عالی دو کشور بر اجرای توافقات آن تاکید کرد.

وی همچنین گفت: توافق هسته ای ایران به نفع کل منطقه است و جمهوری اسلامی ایران دارای جایگاه مهمی درمنطقه است.

نخست وزیر امارات افزود: توجه به روابط با همسایگان جمهوری اسلامی ایران در اولویت ما قراردارد.

منبع : وب سایت وزارت امور خارجه

Administrator

Administrator