ده نکته مهم بازار املاک دبی در سال 2020: پایین آمدن قیمت اجاره خانه‌ها

اخبار ایران و جهان 12 دی 1398 704 بازدید

به گزارش روابط عمومی اتاق ایران و امارات، 50000 واحد جدید از پروژه های در دست ساخت تا اوایل سال آینده وارد بازار می شود.
اوضاع بازار املاک دبی در سال 2020 به چه شکل خواهد بود؟آیا چرخه کاهش قیمت ها را شاهد خواهیم بود؟
برنامه 50 ساله امارات و دبی اکسپو 2020 اکنون شاخص‌های کلیدی روزهای عرضه و تقاضا در بازار خواهند بود.
ژان جوچینک، رئیس اجرایی شرکت Property Monitor گفت که 50000 واحد جدید از پروژه‌های قبلی، در سال 2020 وارد بازار می شوند که بیشتر آنها را آپارتمان تشکیل می دهد.
جوچینک گفت: سازندگان نسبت به نوامبر سال 2018 کمتر از نیمی از واحدها را راه اندازی کرده‌اند و به نظر می رسد در عوض تمرکزشان را روی تکمیل پروژه‌های موجود بوده است.
سال گذشته نرخ تکمیل پروژه‌ها 30-50 درصد بود، احتمالاً اگر بازار وضع موجودش را حفظ کند، سازندگان ممکن است 60- 70 درصد از واحدها را در طول سال و یا هماهنگ با عرضه و تقاضا تحویل دهند.
با حدود 25 میلیون بازدید پیش بینی شده از اکسپو 2020، باید دید که آیا بازدیدهای کوتاه مدت از اکسپو می توانند به اقامت بلندمدت که این خود باعث تقویت بیشتر بازار املاک خواهد شد، تبدیل شود یا خیر.
از آنجایی که زمان برگزاری دبی اکسپو نزدیک می شویم، چند پیش بینی واقع گرایانه از طرف کارشناسان ما ارائه شده‌اند که در زیر آنها را می بینید:
1– انتظار می رود اجاره‌بها کاهش پیدا کند
با عرضه املاک بیشتر در سال 2020 قیمت‌ها در این سال و سال 2021 کاهش چشمگیری پیدا می کند که این خبر خوبی برای مستأجران است.
ایلین جونز، رئیس اجرایی، مدیریت املاک Asteco
2– بازار مناسب برای مستأجران
اکنون مستأجران انتخاب بیشتری از نظر موقعیت مکانی، کیفیت و ارزش املاک خواهند داشت. صاحب‌خانه‌ها باید ملک را به خوبی حفظ کرده و برای مستأجران جذاب نگه دارند.
خدمات مدیریت و نگهداری املاک بیشترین تقاضا را خواهد داشت.
ایلین جونز
3– شرایط جدید پرداخت کرایه
پیش بینی می شود روش‌های پرداخت کرایه جدید از قبیل پرداخت مستقیم اجاره بهای ماهانه در سال 2020 رایج و تبدیل به یک استاندارد شود.
ایلین جونز
4– یک بازبینی در میزان رهن‌های خود داشته باشید
متأسفانه برای سازندگان و کسانی که تعهدات رهنی دارند، چشم انداز دشواری مشاهده می شود. ارزش سرمایه به دلیل پایین آمدن هزینه‌های توسعه، کاهش پیدا می کند.
ایلین جونز
5- هزینه مطلوب ملک
با ارائه برنامه پرداخت‌های مدت دار در بازار، فرصت خرید ملک با هزینه‌های مطلوب برای مشتریان که پیش از این اجاره‌بها پرداخت می کردند، فراهم می شود.
بر اساس شاخص قیمتی دینامیک شرکت Property Monitor که قیمت رایج املاک در بیش از 42 منطقه دبی را بررسی می کند، تهیه املاک برای قشر بیشتری از جامعه مقرون به صرفه شده است.
سرمایه گذاران و صاحبان مشاغل، علاقه زیادی به خرید ملک نشان می دهند که این عامل مهمی برای پایین آمدن قیمت‌ها خصوصاً در نوامبر 2019 به حساب می آید.
مجموعاً 5025 فروش ملک که بیانگر 60.8 درصد است در دفتر Oqood به ثبت رسیده که این بالاتر از شاخص متوسط سالانه 55.4 درصد است. با توجه به جذابیت قیمت‌ها پیش بینی می شود ساکنین امارات علاقه بیشتری به جای خرید ملک به جای اجاره آن داشته باشند.
ژان جوچینک
6- فرصتی عالی برای سرمایه گذاران بین المللی
ساختار مالکیت و توانایی خرید ملک‌های درآمدزا با بازدهی مناسب و بدون مالیات فرصت‌های عالی را برای سرمایه گذاران بین المللی به وجود آورده اند.
ایلین جونز
7- تعادل سالم بین عرضه و تقاضا
سازندگان با اشتیاق بیشتری واحدهای جدید را راه اندازی کرده که این می تواند به تعادل ساالم بین عرضه و تقاضا کمک کند.
امیره سجوانی، معاون ارشد، Damac Properties
8 – افزایش پیش خرید ملک
پیش پرداخت واحدهای مسکونی با شرایط پرداختی جذاب باعث جذب خریداران بیشتر می شود.
دنیا فادی، مدیر عامل خدمات خانگی املاک خلیج Berkshire Hathaway
9- اتاق‌های بیشتر
با کمتر از یک سال مانده به اکسپو 2020 هجوم گردشگران به امارات شروع شده و اتاق‌های اکثر هتل‌ها اشغال خواهد شد. چین در حال تبدیل شدن به یکی از بزرگترین جمعیتی است که در دبی فعالیت می کند و بخش‌های اقامتی و پذیرایی باید استراتژی‌ها و خدمات خود را با نیازهای مخاطبین خود تطبیق دهند.

تیم کوردون، معاون ارشد منطقه در شرکت Radisson Hotel Group
10 – حمایت از SME ها و کسب وکارهای محلی
تنوع بیشتر در اقتصاد باعث ایجاد یک محیط اقتصادی بسیار بزرگی خواهد شد. زمانی که کسب و کارهای محلی شروع به شکوفایی کنند، تبدیل به شرکتی شده که سرمایه‌های بیشتری را به دبی وارد می کند و منافع آن شامل همه افراد خواهد شد.
سال 2020 سکویی عالی برای شروع این ابتکارهاست.

Administrator

Administrator