دبی مشوق ها و خدمات 170 میلیون دلاری به SMEها می دهد

22 تیر 1399 273 بازدید

آژانس اقتصاد دبی ، موظف به توسعه شرکتهای کوچک و متوسط ​​، بخش SME ها، کارآفرینی و  گسترش و تنوع بخشیدن به برنامه های مشاوره و پشتیبانی خود در سال 2019  بوده و با تأکید بیشتر بر افزایش رقابت پذیری SME ها و تقویت دبی به عنوان قطب اصلی فعالیت خود را ادامه می دهد.

به گزارش روابط عمومي اتاق مشترك ايران و امارات؛ در سال گذشته ، 3871 کارآفرین اماراتی از خدمات مشاوره نوپا دبی SME بهره مند شده اند و تقریبا 170 میلیون معافیت و مشوق برای راه اندازی و رشد مشاغل در بخش های مختلف صادر شد.

به طور کلی ، کارآفرینان محلی از ابتدای تأسیس در سال 2002 بیش از 630 میلیون دلار پشتیبانی از دبی SME دریافت کرده اند. تعداد کل کارآفرینان اماراتی که تاکنون توسط SME دبی مورد حمایت قرار گرفته اند نیز تا پایان سال 2019 به 38.565 افزایش یافته است.

عبدالباسط الجناحی ، مدیرعامل دبی SME ، اظهار کرد: سال 2019 یک سال چالش برانگیز اما قابل ملاحظه در زمینه شرکت SME دبی در راستای همسویی با قابلیت های متنوع SME و استعدادهای کارآفرینی بود که بصورت محلی با استراتژی های افزایش رشد دبی در دسترس است.

در همین حال ، دبی شاهد افزایش مداوم در ثبت اشخاص جدید تجاری است. سعید خلیفه محمد الفوقایی ، رئیس گروه شورا، گفت: اگرچه به دلیل كووید-19 كاهش در اقتصاد جهانی نمایان است؛ اما در چند هفته گذشته رشد مداوم در اشخاص جدید كه در امارات متحده عربی ثبت نام كرده اند، دیده می شود.

منبع:خلیج تایمز