خطوط هوایی امارات کاهش موقت حقوق کارکنان را تمدید کردند

19 خرداد 1399 312 بازدید

در حالی که امارات متحده عربی مانند دیگر کشورها با بحران اقتصادی ناشی از شیوع کرونا دست و پنجه نرم می‌کند، شرکت‌های هواپیمایی امارات و اتحاد مدت زمان کاهش حقوق کارکنان خود را تا ماه سپتامبر تمدید کردند.


به گزارش روابط عمومی اتاق مشترک بازرگانی ایران و امارات؛ به نقل از رویترز، در حالی که امارات متحده عربی مانند دیگر کشورها با بحران اقتصادی ناشی از شیوع کرونا دست و پنجه نرم می‌کند، شرکت‌های هواپیمایی امارات و اتحاد مدت زمان کاهش حقوق کارکنان خود را تا ماه سپتامبر تمدید کردند.

صنعت هوانوردی در جهان یکی از بخش‌هایی است که بدترین ضربه اقتصادی ناشی از شیوع کرونا را متحمل شده چرا که تقاضا برای سفرهای هوایی را به شدت کاهش داده و شرکت‌های بزرگ هواپیمایی را مجبور به اخراج کارمندان و تقاضا برای کمک‌های مالی دولت کرده است.

شرکت‌های دولتی امارات و اتحاد نیز از زمان زمین گیر شدن پروازهای مسافربری در ماه مارس، خدمات محدودی را که عمدتاً برون مرزی بوده است، انجام داده اند.

هفته گذشته پس از آنکه دولت امارات محدودیت خدمات برای مسافرانی که برای تغییر هواپیمای خود یا سوخت گیری مجدد وارد این کشور می‌شدند را لغو کرد، پروازهای غیر مستقیم مجدداً آغاز شد.

طبق یک ایمیل داخلی که توسط رویترز مشاهده شده است، خطوط هوایی امارات در دبی روز یکشنبه به کارمندان خود اعلام کرد که برنامه خود برای کاهش سه ماه دستمزد را که این ماه به پایان می‌رسد، تا 30 سپتامبر تمدید کرده است.

به گفته سخنگوی خطوط هوایی اتحاد در ابوظبی، برنامه کاهش حقوق کارکنان این شرکت نیز که به میزان 25 تا 50 درصد اعلام شده است، تا ماه سپتامبر تمدید شد.

براساس ایمیل‌هایی که توسط رویترز مشاهده شده است، هفته گذشته، این شرکت هواپیمایی تعدادی از کارکنان خود را به مرخصی اجباری بدون حقوق فرستاده است.

هواپیمایی امارات تا ۴ سال دیگر از تبعات کرونا نجات پیدا می‌کند
مدیرعامل شرکت هواپیمایی امارات گفت: «به نظر من احتمالاً تا سال ۲۰۲۴ می‌توانیم شاهد بازگشت پروازها به شرایط عادی باشیم و شرکت هواپیمایی امارات شبکه پروازهای خود را مانند گذشته با موفقیت برقرار می‌سازد». -------------------------------------------------------------------------------- به گزارش روابط…