حمایت از تولید صادرات‌محور، تسهیل صادرات و رفع موانع صادراتی خواسته فعالان اقتصادی از وزیر پیشنهادی صمت

19 مرداد 1399 354 بازدید

رئیس کنفدراسیون صادرات ایران، تولید صادرات ‌محور را ضرورت اصلی برنامه‌های وزارت صنعت، معدن و تجارت دانست و از وزیر پیشنهادی این وزارتخانه خواست تا بر روی حمایت ازتولید صادرات ‌گرا، تسهیل صادرات و رفع موانع صادراتی متمرکز شود.

به گزارش روابط عمومی اتاق مشترک بازرگانی ایران و امارات؛ محمد لاهوتی، رئیس کنفدراسیون صادرات ایران  با اشاره به عملکرد سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت در دوران مسئولیت خود در حوزه قائم‌مقام وزارت صنعت، معدن و تجارت و نیز دوران سه ماهه سرپرستی در این وزارتخانه گفت: شرط موفقیت وزیر پیشنهادی صنعت، معدن و تجارت آن است که ایشان همچون گذشته، بر روی محور تولید صادرات‌گرا متمرکز شده و برنامه‌های خود را پیش برند.

وی افزود: بر این اساس توجه به حمایت از تولید با نگاه صادراتی، باید هدفگذاری اصلی سیاست‌های یکساله وزیر پیشنهادی صنعت، معدن و تجارت قرار گیرد تا از این طریق، ضمن افزایش تولید و ایجاد اشتغال و ارزآوری که امروز یکی از دغدغه‌های اصلی کشور است؛ بتوان به اهداف دست یافت.

به گفته لاهوتی، اکنون که ارزآوری کشور صرفا از طریق صادرات غیرنفتی فراهم است، این موضوع راهی جز حمایت از تولید صادرات‎‌محور، تسهیل صادرات و رفع موانع صادراتی ندارد و دولت باید بر روی این موضوع متمرکز شده و برنامه جدی داشته باشد.

متن مجموعه‌های اکسپورتنا در مورد اولویت‌های وزارت صنعت، معدن و تجارت را اینجا بخوانید.

منبع: اکسپورتنا