حل مشکلات صادرات، نیازمند تعامل همه دستگاها است

31 اردیبهشت 1399 359 بازدید

رئیس کنفدراسیون صادرات رفع مشکلات صادرات کشور را منوط به همکاری سایر دستگاه ها با وزارت صمت دانست و گفت:تعامل خوب سرپرست وزارت صنعت با بخش خصوصی نشانه خوبی برای فعالان اقتصادی است.


به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی مشترک ایران و امارات، محمد لاهوتی در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم در خصوص دیدگاه سرپرست جدید وزارت صمت در خصوص توسعه صادرات اظهار داشت: با توجه به اینکه آقای مدرس خیابانی تعامل خوبی با بخش خصوصی و فعالان اقتصادی دارند، توجه به صادرات و تولید نیز از مواردی است که در جایگاه و سمت فعلی نیز به آن اهمیت و توجه ویژه دارند.

وی با بیان اینکه تعامل مناسبی بین کنفدراسیون صادرات و ایشان وجود دارد، گفت: در صورتی که از سوی رئیس جمهور برای سمت وزارت معرفی شوند، هر چند زمان اندکی وجود دارد، ولی می تواند پایه گذار تحولاتی باشد که در آینده نیز ادامه پیدا کند.

رئیس کنفدراسیون صادرات خاطر نشان کرد: برoی از اقداماتی که از سوی وزارت صمت برای صادرات در نظر گرفته می شود، نیازمند همکاری و هماهنگی سایر دستگاه ها است. بنابراین اگر بانک مرکزی، گمرک، وزارت جهاد کشاورزی با یکدیگر هماهنگ نباشند، تلاش یک وزاvتخانه برای رسیدن به هدفش نتیجه ای نخواهد داشت.

لاهوتی با بیان اینکه برگزاری نخستین نشست آقای مدرس خیابانی پس از سرپرستی وزارت صمت، نشان دهنده توجه به بخش خصوصی و فعالان اقتصادی است،تصریح کرد: از زمان حضور ایشان در سمت قائم مقامی وزارت صمت، چهارشنبه هر هفته کمیسیون تسهیل صادرات با محوریت خودشان تشکیل و موضوعات پیگیری می شود در حال حاضر نیز این جلسات ادامه دارد.

وی در پایان افزود: موضوعات حوزه صادرات و یا تولید، یک کار دسته جمعی است، بنابراین  موضوعاتی چون رفع تعهدات ارزی، ورود موقت، تسهیل ورود مواد اولیه کارخانجات، نشست با شهرک های صنعتی و سازمان صنعت استانی در جلسات کمیسیون تسهیل صادرات مطرح شده که تا کنون آنچه در حیطه کاری وزارت صمت بوده، محقق شده ولی مابقی که مربوط به بانک مرکزی، گمرک و استاندارد است برخی معطل و برخی نیز در حال پیگیری است که امیدواریم این مشکلات نیز حل شود.