حفاظت از محیط زیست در صنایع ابوظبی یک اولویت است

مقالات 12 دی 1398 209 بازدید

به گزارش روابط عمومی اتاق ایران و امارات، امارات ابوظبی شاهد افزایش قابل توجهی در مخارج و درآمدهای حفاظت از محیط زیست بوده است ، بررسی های میدانی انجام شده توسط مرکز آمار – ابوظبی را نشان داد.
بررسی سالانه محیط زیست مرکز آمار – ابوظبی ، پنج گروه اصلی بخش – ساخت و ساز ، حمل و نقل و ذخیره سازی ، خدمات ، تجارت و صنعت – را برای اندازه گیری هزینه های حفاظت از محیط زیست در ابوظبی تحت پوشش قرار داده است.
یکی از یافته های مهم این تحقیق استفاده از گاز طبیعی به عنوان یک منبع انرژی برای انجام فعالیت های اقتصادی بود.
امارات کل مصرف انرژی ابوظبی برای پنج بخش در سال 2018 ، 1،659،010 میلیارد واحد حرارتی بریتانیا را به خود اختصاص داده است.
گاز طبیعی 89.7 درصد از این کل را به خود اختصاص داده و به 1.488449 واحد حرارتی بریتانیا رسیده است.
آمار مصرف آب و فاضلاب افزایش مصرف در امارات به ویژه در بخش صنعت را نشان داد ، به طوری که کل مصرف آب در سال 2018 به 15.831 میلیون متر مکعب رسید ، در مقایسه با 12.622 میلیون متر مکعب در سال 2017. مرکز آمار – ابوظبی افزایش مصرف آب را به سریع اقتصادی و توسعه کشاورزی ، همراه با افزایش شدید جمعیت در امارات نشان داد.
صنایع فرآوری و نیروگاهها استفاده می شود – 25.5 درصد افزایش یافته است ، 89 درصد از آب دریا استفاده شده دوباره به دریا تخلیه می شود.
مرکز آمار – ابوظبی توضیح داد که چنین تقاضای زیاد منجر به اتکا به منابع آب غیر متعارف شده است ، و همچنین استفاده از آب نمک زدایی ، فاضلاب تصفیه شده و استفاده مجدد از پساب تصفیه شده را نشان می دهد. نکته قابل توجه افزایش 41 درصدی استفاده بخش صنعت از فاضلاب تصفیه شده در بخش صنعت است.
واسطه ، نه تنها یک مشکل زیست محیطی بلکه یک مانع اقتصادی نیز محسوب می شد ، بلکه یک مرکز مهم در بررسی زیست محیطی مرکز آمار – ابوظبی بود ، به طوری که مدیریت پسماند به عنوان مقوله ای در فعالیت ها و شیوه های اقتصادی اضافه شده است. به گفته مرکز آمار – ابوظبی ، مدیریت واسطه به منظور جمع آوری ، انتقال ، مرتب سازی ، تصفیه و دفع مواد زائد حاصل از فعالیت های انسانی و اقتصادی و با هدف کاهش تأثیر آنها بر محیط ، بهداشت و چشم انداز است.
مرکز آمار – ابوظبی در مجموع 8.9 میلیون تن زباله در امارات ابوظبی ثبت کرده است که زباله های صنعتی و تجاری بالاترین میزان 36 درصد را به خود اختصاص می دهند.
با وجود این ، تلاش شرکای صنعت و سازمان ها باعث شده است که مخارج فعالیت های حفاظت از محیط زیست در ابوظبی به 2.8 میلیارد ىرهم برسد.
مرکز آمار – ابوظبی خاطرنشان كرد: با استفاده بهينه از منابعي مانند فروش مواد زائد و بازيافت ، تأثيرات در درآمدهاي كاهش يافت ، و اضافه كرد كه كل درآمدهاي حاصل از بخش صنعت به تنهايي به 1717 ميليون دلار رسيد. مرکز آمار اضافه کرد: هزینه های مدیریت پسماند در هر پنج بخش در سال 2018 به 340 میلیون درهم کاهش یافته است در حالی که در مقایسه با سال گذشته 700 میلیون درهم.

Administrator

Administrator