جلالی‌پور : یک ماه پس از تشکیل اتاق ایران در امریکا، اتاق متقابل نیز راه‌اندازی می

اخبار ایران و جهان 23 مهر 1392 109 بازدید

چکیده: ثبت اتاق بازرگانی ایران در آمریکا صحت دارد و شنیده‌ها حاکی از این است که اتاق بازرگانی ایران در آمریکا به ثبت رسیده و به زودی راه‌اندازی خواهد شد.

نایب رییس دوم اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و بازرگانی ایران گفت: بر اساس قانون یک ماه پس از تشکیل اتاق ایران در آمریکا این اتاق نیز در ایران راه‌اندازی می شود.

محسن جلالی پور نایب رییس دوم اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و بازرگانی ایران در پاسخ به این پرسش که آیا ثبت اتاق بازرگانی ایران در آمریکا صحت دارد یا خیر؟ اظهار داشت: بله شنیده‌ها حاکی از این است که اتاق بازرگانی ایران در امریکا به ثبت رسیده و به زودی راه‌اندازی خواهد شد.

وی در پاسخ به این پرسش که آیا اتاق بازرگانی آمریکا در ایران نیز تشکیل خواهد شد، ادامه داد: بنا بر قوانین موجود ما هم اختیار داریم اتاق متقابل را پس از تشکیل در کشور مقابل راه‌اندازی کنیم.

نایب رییس دوم اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و بازرگانی ایران در خصوص زمان راه اندازی اتاق امریکا در ایران افزود: اگر اتاق ایران در امریکا را تشکیل دهند حداکثر ظرف مدت 20 روز تا 1 ماه این اتاق در ایران نیز تشکیل خواهد شد.

به گزارش ایلنا، به نظر می رسد این زمزمه ها درواقع واکنشی برای ابراز امیدواری به بهبود شرایط اقتصادی بین ایران و آمریکا است.

منبع : ارانیکو

Administrator

Administrator