توصیه سخنگوی مرکز مبادلات ارزی: متقاضیان واحد ارزی خود را تعویض کنند

اخبار ایران و جهان 09 آبان 1391 98 بازدید

سخنگوی مرکز مبادلات ارزی گفت: متقاضیان باید توجه داشته باشند که میزان عرضه و منابع ارزی ما آن چیزی است که نهادها و شرکت‌ها به مرکز مبادلات عرضه می‌کنند و ما براساس حجمی که داریم اختصاص می‌دهیم ولی در برخی ارزها تقاضا نسبت به عرضه بیشتر است از جمله در دلار و یورو.


صمد کریمی در گفت‌وگو با خبرنگار بانک خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با بیان این مطلب افزود: در برخی مواقع به متقاضیان توصیه می‌کنیم که واحدهای ارزی خود را تغییر داده و تعویض کنند و راهکارهایی نیز به آن‌ها ارائه می دهیم.

کریمی با بیان اینکه اتحادیه اروپا و آمریکا تحریم‌های یک جانبه‌ای علیه ایران وضع کردند گفت: مشخص است ما چه الگوی تجاری در دنیا داریم و واردکنندگان و فعالان نیز مدام اطلاعات خود را آبدیت می‌کنند و از سویی اطلاع داریم که روابط تجاری ما با اتحادیه اروپا به چه صورتی است بنابراین وقتی این رویکرد را داریم چرا این اصرار وجود دارد که تعداد کثیری از ثبت سفارش‌ها به یورو باشد.

وی ادامه داد: از سویی تعدادی از تقاضاهای ارز از قبل وجود داشته و در حال حاضر هم متقاضیان جدیدی داریم و ولی اولویت اول ما اولویت‌های دارویی است که سعی می‌کنیم به آن‌ها ارز پرداخت کنیم و پس از آن به اولویت‌های سه تا پنج ارز پرداخت خواهیم کرد.

همچنین سخنگوی مرکز مبادلات ارزی درباره اولویت کالایی گروه هشتم گفته بود: با توجه به تغییراتی که اتفاق افتاد و نقطه نظراتی که بخش خصوصی و دولتی و همچنین اصناف، اتحادیه‌های دولتی و فعالان اقتصادی داشتند مقرر شد که گروه کالایی هشتم مجددا مورد بازبینی و غربالگری توسط وزارت صنعت، معدن و تجارت قرار بگیرد.

وی افزود: بدیهی است که به محض این که این موضوع نهایی شود آن را به بانک مرکزی ارسال خواهند کرد و ما در پورتال ارزی لحاظ می‌کنیم و بعد از آن براساس لیست اعلامی نسبت به تامین ارز اقدام می‌کنیم.

منبع : ایسنا

Administrator

Administrator