توصیه‌های دانشمند برای معامله باروس‌ها

اخبار ایران و جهان 22 شهریور 1393 121 بازدید

رئیس  اتاق بازرگانی ایران و امارات  تاکید کرد: در معامله با روس‌ها باید دقت زیادی کنیم و حافظه‌ تاریخی خود را در ارتباطات تجاری و سیاسی با روسیه را از دست ندهیم.

مسعود دانشمند گفت: برای افزایش صادرات محصولات کشاورزی به روسیه باید بهره‌وری تولید و آب را در کشاورزی بالا ببریم.

وی افزود: این موضوع که به دلیل بحران آب از صادرات محصولات کشاورزی جلوگیری کنیم منطقی نیست و باید سیستم آبرسانی را تغییر دهیم چراکه سیستم فعلی کشاورزی با توجه به مقدار آبی که به آن تعلق می‌گیرد، بهره‌وری پایینی دارد لذا وزارت جهاد کشاورزی باید کمک کند اکنون که بازار بالقوه به وجود آمده سیستم آبیاری کشاورزی عوض شود.

دبیر خانه اقتصاد ایران اظهار کرد: یکی از مهم‌ترین مزیت‌های بازار محصولات کشاورزی که در روسیه برای ما به وجود آمده این است که فصل سرمای آنها مقارن با فصل میوه‌دهی باغات جنوب ایران است.

دانشمند معتقد است:همکاری در زمینه‌های صنایع، خودرو و لوازم خانگی امکان‌پذیر است البته هرچند روس‌ها به اندازه ژاپن و کره در این صنایع پیشرفته نیستند اما زمینه‌های همکاری مشترک وجود دارد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا،عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی تهران اظهار کرد: بهبود حمل‌ و نقل بین ایران و روسیه یکی از مهم‌ترین اقداماتی است که باید انجام شود. مسیر حمل‌ و نقلی ایران و روسیه مسیر استراتژیک ترانزیت کالا از اروپا به شرق دور است و می‌توان از این پتانسیل به نحو احسن استفاده کرد.

منبع : اقتصادآنلاین

Administrator

Administrator