توتال تاسیسات ذخیره سازی نفت در فجیره امارات را اجاره کرد

15 اردیبهشت 1399 378 بازدید

شرکت نفت و گاز بروگ (BPGIC) تاسیسات ذخیره سازی نفت در فجیره امارات را به شرکت توتال فرانسه اجاره داده است.


به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی مشترک ایران و امارات، به نقل از رویترز، با پر شدن سریع ذخایر نفت خام جهان، شرکت نفت و گاز بروگ (BPGIC) تاسیسات ذخیره سازی نفت در امارات را به شرکت توتال فرانسه اجاره داده است.

این شرکت 6 مخزن ذخیره سازی نفت در شهر فجیره امارات را به مدت شش ماه اجاره میدهد و احتمالاً 6 ماه دیگر آن را تمدید خواهد کرد.

این مخازن که مخصوص ذخیره سازی محصولات نفتی هستند برخی محموله های اولیه را دریافت کرده اند.

ذخایر جهانی نفت به سرعت در حال پر شدن هستند چون تعطیلی‌های ناشی از گسترش ویروس کرونا مصرف را پایین آورده و تقاضای جهانی برای نفت خام و محصولات آن مثل بنزین، دیزل و سوخت هواپیما را 30 درصد کاهش داده است.

سازمان کشورهای صادر کننده نفت، روسیه و سایر تولید کنندگان متحد آن توافق کرده‌اند از ابتدای ماه مه عرضه نفت خود را محدود کنند ولی این کاهش تولید که 10 درصد تولید جهانی نفت را تشکیل می دهد، هنوز هم نمی‌تواند جبران موجودی بالای نفت در بازارهای جهان را کند.

شرکت نفت و گاز بروگ که مقر آن در امارات است، در سال 2013 تاسیس شد و قصد دارد ظرفیت ذخیره سازی نفت و محصولات نفتی خود را از یک میلیون متر مکعب فعلی تا 3.5 میلیون مترمکعب افزایش دهد. این شرکت همین حالا هم بزرگترین منابع ذخیره سازی نفت را در فجیره دارد./تسنيم