تلاش امارات و انگلیس برای گسترش روابط تجاری/ حجم مبادلات از7.2 به 32.7 میلیارد دلار می

اخبار ایران و جهان 03 اردیبهشت 1396 107 بازدید

معاون وزیراقتصاد امارات متحده عربی شامگاه شنبه از تلاش کشورش و انگلیس برای گسترش روابط تجاری دو کشور به میزان 32.7 میلیارد دلار تا سال 2020 خبر داد.

 
به گزارش پایگاه خبری امارات71، عبدالله بن احمدآل صالح، معاون وزیر اقتصاد امارات افزود: مبادلات تجاری غیر نفتی میان دو کشور طی 9ماهه سال 2016میلادی 26.3 میلیارد درهم (7.2 میلیارد دلار) بود.

وی افزود: بیش از 384 شرکت و 859 کارگزاری تجاری انگلیسی در امارات متحده عربی تا پایان سال 2015 فعالیت می کردند.
معاون وزیر اقتصاد امارات در خصوص عوامل گسترش روابط تجاری امارات و انگلیس، عقد قراردادهای تجاری میان دو طرف، حمایت و تشویق برای سرمایه گذاری و پرهیز از مالیات های مضاعف عنوان کرد.
کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس یکی از بزرگترین سرمایه گذاران در انگلیس و دومین بازار برای صادرات کالاهای انگلیسی به شمار می آیند به طوری که حجم مبادلات انگلیس و این کشورها در سال 2016 میلادی 25 میلیارد دلار بوده است.
کشورهای منطقه خلیج فارس یکی از فرصت های مهم سرمایه گذاری در حوزه انرژی،‌ آموزش، زیرساخت و بهداشت را برای انگلیسی ها فراهم کرده اند.
انگلیس در تلاش است تا طی پنج سال آینده 37.6 میلیارد دلار فرصت سرمایه گذاری در 15 بخش در کشورهای عربی خلیج فارس ایجاد کند.
طی سال گذشته و سال جاری میلادی بارها مقام ها و مسئولان انگلیسی از جمله نخست وزیر این کشور برای گسترش روابط با کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس به منطقه سفر کرده اند.
انگلیس در تلاش است تا باردیگر حضور خود را در خلیج فارس افزایش دهد.


منبع : خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران

Administrator

Administrator