تشکیل اتاق ایران و آمریکا منتفی شد

اخبار ایران و جهان 07 مهر 1393 155 بازدید

دبیر کل کمیته ایرانی اتاق بازرگانی بین‌المللی گفت: تشکیل اتاق بازرگانی مشترک ایران و آمریکا پس از لغو تحریم‌ها امکانپذیر است.

محمد مهدی بهکیش، انتشار قطعی شدن خبر تشکیل اتاق بازرگانی مشترک ایران و آمریکا توسط برخی رسانه‌ها را غیر اخلاقی دانست و گفت:‌ یکی از خبرگزاری‌ها بدون انجام مصاحبه با بنده، خبری مبنی بر قطعی شدن تشکیل اتاق بازرگانی مشترک ایران و آمریکا منتشر کرد که باعث سردرگمی جامعه بازرگانان کشور شده است.

وی افزود: در مجمع اتاق بازرگانی بین المللی گفته شد که اتاق بازرگانی بین‌المللی ( ICC ) امکانات گسترده‌ای برای توسعه صادرات دارد و به دلیل وجود اکثریت شرکت‌های آمریکایی، این اتاق می‌تواند نقطه تماس مناسبی با بازار آمریکا باشد و مسئولانش نیز اعلام آمادگی کردند.

بهکیش اظهار کرد: پس از حل شدن جریان تحریم‌ها در صورت صلاحدید هیات رییسه اتاق بازرگانی ایران می توان اتاق مشترک بازرگانی ایران و آمریکا را با اتکا نقطه تماس گسترده ICC تشکیل داد اما تا لغو تحریم‌ها ایجاد اتاق مشترک بی‌فایده است و ما فقط مقدمات کار را فراهم کرده‌ایم.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایسنا، اتاق بازرگانی بین الملل (International Chamber of Commerce) یا به اختصار (ICC) سازمانی است بین المللی، غیردولتی، غیرسیاسی، غیرانتفاعی و تخصصی که به همت بخش خصوصی در قرن بیستم تأسیس شد. هدف این اتاق خدمت به تجارت جهانی از طریق ترویج مبادلات و سرمایه گذاری، گشایش بازارهای جهان به روی کالاها و خدمات و جریان آزاد سرمایه است.

منبع : اقتصادآنلاین

Administrator

Administrator