تزریق منابع مالی شعب بانکهای ایرانی در خارج از کشور به پروژ‌های صادرات‌محور

29 تیر 1399 395 بازدید

مدیرعامل صندوق ضمانت صادرات ایران از تجهیز منابع مالی جدید برای تکمیل طرحهای صادراتی خبر داد و گفت: 50 میلیون یورو منابع ارزی برای تکمیل طرح‌های توسعه‌ای صادرات محور اختصاص خواهد یافت.

به گزارش روابط عمومی اتاق مشترک بازرگانی ایران و امارات؛ افروز بهرامی  گفت: بر اساس توافق‌نامه چندجانبه امضاء شده میان صندوق ضمانت صادرات ایران، بانک توسعه صادرات ایران و یک گروه مالی وابسته به بانک پاسارگاد، منابع ارزی جدیدی تا سقف پنجاه میلیون یورو برای تکمیل طرح‌های توسعه‌ای صادرات‌محور تامین خواهد شد.

مدیرعامل صندوق ضمانت صادرات ایران با اشاره به اهمیت درآمدهای ارزی صادرات در شرایط تحریم، از اهتمام این صندوق برای گسترش ظرفیت صادراتي کشور از طریق کمک به تکمیل هرچه سریعتر طرح‌های صادراتي دارای اولویت خبر داد.

وی تصریح کرد: صندوق ضمانت صادرات ایران مصمم است تا در چارچوب انعقاد تفاهم‌نامه مذکور و با کمک سیستم بانکی داخلی، بخشی از منابع مالی در اختیار شعب بانک‌های ایرانی در خارج از کشور را به پروژه‌های صادراتی تزریق نماید.

به گفته بهرامی، این کنسرسیوم در گام‌های بعدی، تجهیز منابع مالی برای اجرای طرح‌های خدمات فنی و مهندسی در کشورهای هدف خصوصا پانزده کشور همسایه را نیز هدفگذاری نموده است.

وی اظهار داشت: بر اساس برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته، بانک توسعه صادرات در نقش بانک عامل، صندوق ضمانت صادرات به عنوان ضامن بازگشت تسهیلات با کمک شرکت ارزش آفرینان پاسارگاد، در سه ماه آتی تا سقف 50 میلیون یورو منابع جدید برای این منظور تجهیز خواهند کرد که البته مشارکت بانک‌های دیگر و خصوصا صندوق توسعه ملی، ظرفیت‌های بیشتری برای نیل به این هدف در اختیار خواهد گذاشت که تشکیل کنسرسیوم های تامین مالی صادرات را ارتقا خواهد بخشید.

منبع: اکسپورتنا