تداوم ریزش قیمت ارز / دلار به مرز 2900 تومان رسید

اخبار ایران و جهان 24 آبان 1391 124 بازدید

چکیده: به گزارش ارانیکو روند کاهشی قیمت انواع ارز در بازار آزاد تهران همچنان ادامه دارد و برای نخستین بار در چند هفته اخیر، قیمت دلار در بازار غیررسمی به مرز 2900 تومان کاهش یافته است.


شنیده ها از تداوم ریزش قیمت انواع ارز در بازار آزاد تهران حکایت دارد به طوری که قیمت دلار در حال حاضر به مرز 2900 تومان کاهش یافته است و این قیمت پایین ترین نرخ طی 40 روز گذشته می باشد.

به گزارش ارانیکو، کاهش چشمگیر تقاضا در بازار طی روزهای گذشته با توجه به روند کاهشی قیمت ها، خبرهای منتشر شده در آستانه مذاکرات ایران با 1+5 و برخی اخبار مبنی بر مذاکره مستقیم ایران و طرف‌های غربی سبب شده تا قیمت دلار در بازار غیررسمی به مرز 2900 تومان کاهش یابد. در همین حال، قیمت یورو به 3770 تومان، پوند به 4700 تومان و درهم امارات به 790 تومان سقوط کرده است.

البته در این شرایط برخی انتظار ادامه این روند را ندارند و راضی به فروش خریدهای گران خود در هفته‌ها و ماه‌های قبل نیستند به همین سبب تا حدی همگام با کاهش تقاضا، عرضه نیز کاهش یافته است.

از بازار سکه و طلا هم خبر می‌رسد که با تداوم کاهشی قیمت انواع ارز در بازار آزاد و طلا در بازارهای جهانی، امروز چهار شنبه قیمت طلا و انواع سکه در بازار تهران هم کاهش یافته است. در حال حاضر قیمت سکه تمام بهار آزادی طرح جدید حدود یک میلیون و 160 هزار تومان، نیم سکه 580 هزار تومان و ربع سکه 295 هزار تومان گزارش شده است.

بانک مرکزی نیز امروز قیمت دلار آمریکا، درهم امارات، ین ژاپن و وون جمهوری کره را در مرکز مبادلات ارزی نسبت به روز گذشته بدون تغییر اعلام کرد اما قیمت یورو، یوآن و روپیه هند افزایش و قیمت لیرترکیه و روبل روسیه کاهش یافته است.

برهمین اساس، قیمت دلار مبادلاتی امروز چهارشنبه 2492 تومان ، یورو 3171 تومان، درهم 679 تومان و لیر ترکیه 1380 تومان نرخ‌گذاری شده است.

منبع : ارانیکو

Administrator

Administrator