تحلیل نیویورک‌تایمز از اوضاع اقتصاد ایران

اخبار ایران و جهان 26 فروردین 1393 105 بازدید

“تحریم‌ها کاهش یافت اما اقتصاد ایران بهبود نیافت”
تحلیل نیویورک‌تایمز از اوضاع اقتصاد ایران

روزنامه نیویورک‌تایمز در گزارشی نوشت: نیمی از زمان توافق 6 ماهه ایران با گروه ۱+۵ می‌گذرد و بخشی از تحریم‌ها کاهش یافت اما این موضوع بر اقتصاد ایران تأثیر خیلی کمی گذاشته است.

روزنامه نیویورک تایمز در گزارشی درباره توافق هسته‌ای ایران و قدرتهای بزرگ جهان نوشت: نیمی از راه توافق 6 ماهه هسته ای ایران و گروه 1+5 سپری شده است و ایرانیها تاثیر اندکی از تسهیل تحریمها نسبت به آن چیزی که انتظار داشتند می‌بینند.

این گزارش افزود: ناامیدی ایران نسبت به این موضوع به معنای کاهش انگیزه ایران برای مذاکره با قدرتهای بزرگ بر سر برنامه هسته‎ای است.

یک کارشناس حقوقی و تحریم‌ها به نیویورک تایمز گفت: ایران همچنان برای شرکت‌های کشتیرانی، بانکها و شرکتهای بیمه قفل است و قانون AKRIVIS، قانونی که تجارت با ایران را در زمینه‌های مختلف محدود کرده است همچنان اثر خود را بر روی روابط اقتصادی و تجاری با ایران حفظ کرده است.

وی افزود: آیا یک شرکت در آلمان قوانین و سیاست‌های پیچیده خود را تغییر می‌دهد درحالی که ممکن است 6 ماه دیگر مجبور شود دوباره به همان رویه قبلی عمل کند. من فکر می‌کنم آنچه که ما مشاهده می‌کنیم این است که این توافق تسهیلی در اقتصاد ایران ایجاد نکرده است. هیچ کس تا کنون گامهای اساسی برای افزایش روابط اقتصادی خود با ایران برنداشته است.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از فارس، نیویورک تایمز همچنین نوشت؛ شرکتهای حقوقی در آمریکا نیز می‌گویند که ماهیت تحریمهای آمریکا علیه ایران تجار و کشورها را از تجارت با ایران در بیشتر زمینه‌ها منصرف کرده است چرا که نقض کنندگان این تحریمها باید ریسک بسیار بالایی را بپذیرند.

منبع : اقتصاد آنلاین

Administrator

Administrator