تأمین نزدیک به ۱۵میلیارد دلار ارز برای واردات کشور

14 شهریور 1399 305 بازدید

رئیس کل بانک مرکزی گفت: علی رغم مشکلات تجاری ناشی از شیوع کرونا و تداوم تحریمهای ظالمانه، در ۵ماهه اول سال، نزدیک ۱۵میلیارد دلار برای واردات کشور تأمین ارز کرده ایم.

به گزارش روابط عمومی اتاق مشترک بازرگانی ایران و امارات؛ عبدالناصر همتی، رئیس کل بانک مرکزی با اشاره به معاملات سامانه نیما عنوان کرد: معاملات حواله ارزی روزهای گذشته شهریورماه در سامانه نیما که بخشی از آن همراه با ایام تعطیلات عزاداری بود، از یک میلیارد یورو فراتر رفت که مؤید افزایش عرضه ارز توسط صادرکنندگان و تعمیق تدریجی بازار ثانویه معاملات حواله ارزی است.

وی افزود: از روز سه شنبه بانک مرکزی ازطریق بازار متشکل ارزی و صرافی های بانکی تأمین نیازهای ارزی بازار اسکناس را آغاز کرده است و در روزهای آتی نیز این سیاست را با هدف ایجاد تعادل و ثبات در بازار ارز، با قدرت پیش خواهد برد.

رئیس کل بانک مرکزی، تأمین کالاهای اساسی، دارو و مواد اولیه کارخانجات را اولویت اصلی این بانک در تأمین ارز واردات دانست و تصریح کرد: با تمام مشکلات تجاری ناشی از شیوع کرونا و تداوم تحریم‌های ظالمانه، در ۵ ماهه اول سال، نزدیک به ۱۵ میلیارد دلار برای واردات کشور تأمین ارز شده است.

منبع: اکسپورتنا