به گزارش ارانیکو به نقل از شبکه اخبار اقتصادی و دارایی (شادا) ،عباس معمارنژاد از ار?

اخبار ایران و جهان 20 آبان 1391 110 بازدید

چکیده: معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی از صدور مجوز جدید و افزایش اختیارات 15 گمرک برای ترخیص موقت کالا خبر داد.

به گزارش ارانیکو به نقل از شبکه اخبار اقتصادی و دارایی (شادا) ،عباس معمارنژاد از ارائه مجوز به 15 گمرک کشور در ارتباط با ورود موقت کالا به کشور خبر داد و گفت: در برخی از کالاها مشخص است که از کدام گمرگات وارد کشور می شود.

رئیس گل گمرک ایران اظهار داشت: هم اکنون ما می دانیم که کارت خالی برای انجام صادرات میوه از گمرکات شهید باهنر و رجایی وارد کشور می شود.

معمارنژاد ادامه داد: در قالب تصمیم جدید صادرکنندگان نسبت به ورود موقت کالا به گمرکات اقدام می کنند و سپس از طریق همان گمرکات نیز کالاها را خارج می کنند.

وی خاطر نشان کرد: در قالب برنامه جدید پیش بینی شد به جای اینکه صاحب کالا بیاید و از تهران برای کالای خود مجوز گمرکی دریافت کند از طریق همان استان مربوطه اقدام کند و این تفویض اختیار صورت گرفته است.

اختیار صدور مجوز ورود موقت کالا تاکنون به گمرکات سمنان، یزد، نوشهر، قزوین، شیراز، تبریز، تهران، ارومیه، مشهد، بندرانزلی، اصفهان، شهیدباهنر بندرعباس، بندرلنگه و گمرک فرودگاه امام خمینی (ره) تفویض شده است.

براساس ماده 51 قانون امور گمرکی، ورود موقت برای پردازش، رویه گمرکی است که براساس آن کالا می‌تواند به صورت موقت به قلمرو گمرکی وارد شود تا ساخته، تکمیل، تعمیر یا فرآوری شده و سپس صادر شود.

منبع : ارانیکو

Administrator

Administrator