بزرگترین سولار پارک دنیا به زودی در دبی

اخبار ایران و جهان 12 دی 1398 465 بازدید

به گزارش روابط عمومی اتاق ایران و امارات،سولار پارک خورشیدی محمد بن راشد آل مکتوم که در عمق بیابان دبی واقع شده است در حال انجام آخرین فاز پروژه خود می‌باشد.
این پارک خورشیدی 5،000 مگاواتی سه برابر ساخت پروژه برج خلیفه طول می‌کشد تا تمام شود، مراحل یک و دو که در حال حاضر کامل هستند شامل 2.3 میلیون پنل فتوولتائیک با ظرفیت 213 مگاوات است. DEWA می‌گوید: فاز سه بیش از 3 میلیون فتوولتائیک و 800 مگاوات دیگر را در اختیار شما قرار می‌دهد که در سال 2020 تکمیل خواهد شد.
خورشید به‌عنوان یک رآکتور هسته‌ای طبیعی، بسته‌های کوچکی از انرژی به نام فوتون را آزاد می‌کند، فوتون‌ها در مدت‌زمان تقریبی ۸/۵ دقیقه فاصله‌ی ۱۵۰ میلیون کیلومتری خورشید تا زمین را طی می‌کنند. این ذرات برای تولید انرژی خورشیدی سالانه و برآورده ساختن نیازهای انرژی جهانی کافی هستند.
توان فتوولتائیک فعلی تنها پنج‌دهم از انرژی مصرفی ایالات‌متحده را تشکیل می‌دهد؛ اما فناوری خورشیدی در حال پیشرفت است و هزینه‌ی پیاده‌سازی این نوع انرژی هم با سرعت چشم‌گیری در حال کاهش است. فناوری‌های متعددی برای تبدیل نور خورشید به انرژی مصرفی ساختمان‌ها وجود دارند. متداول‌ترین فناوری‌های خورشیدی برای خانه‌ها و شرکت‌ها فناوری آب گرم خورشیدی، طراحی خورشیدی passive برای سرمایش و گرمایش محیط و فناوری فتوولتائیک خورشیدی برای برق هستند.
در فاز چهارم این سولار پارک دبی از سه فناوری انرژی پاک بهره گرفته شده است که شامل:
۶۰۰ مگاوات سیستم حرارتی خورشیدی (سیستم سهموی خطی)
۱۰۰ مگاوات برج خورشیدی
۲۵۰ مگاوات سیستم فتوولتائیک
جالب است بدانید این پروژه بزرگترین برج خورشیدی در جهان به ارتفاع ۲۶۰ متر را خواهد داشت و آنچه این پروژه را از دیگر پروژه ها متمایز میکند این است که دارای بزرگترین ظرفیت ذخیره سازی انرژی به شکل حرارتی در جهان به مقدار ۱۵ ساعت است که امکان تولید انرژی در هر ساعت از روز را فراهم میکند.

Administrator

Administrator