برگزاری اکسپوی دوبی به مهر 1400 موکول شد/فرصت دوباره برای ایران به منظور حضور شایسته‌تر در اکسپو

24 اردیبهشت 1399 385 بازدید

رئیس اتاق بازرگانی مشترک ایران و امارات از تغییر زمان برگزاری اکسپوی دوبی به دلیل شیوع ویروس کرونا خبر داد و گفت: بر اساس نظر اعضای مجمع عمومی BIE تاریخ اجرای اکسپوی دوبی به 1 اکتبر 2021 تا 31 مارس 2022 (9 مهر 1400 لغایت 11 فروردین 1401) موکول شد.


به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی مشترک ایران و امارات، دکتر فرشید فرزانگان از تصمیم‌گیری جدید شورای راهبردی اکسپوی دوبی برای تعیین زمان برگزاری این رویداد بزرگ بین‌المللی به دلیل شیوع ویروس کرونا خبر داد و گفت: بر اساس نظر اعضای مجمع عمومی اتحادیه جهانی نمایشگاهها (BIE) تاریخ اجرای اکسپوی دوبی به 1 اکتبر 2021 تا 31 مارس 2022 (9 مهر 1400 لغایت 11 فروردین 1401) موکول شد.

‌‌وی افزود: تعویق در برگزاری اکسپوی به دلیل شیوع گسترده ویروس کرونا و تدابیر جامعه جهانی برای مقابله با این پدیده صورت گرفته و فرصتی بی‌نظیر را در اختیار جمهوری اسلامی ایران قرار می‌دهد تا بتوان همسو با تعویق این تصمیم، زمینه را برای برگزاری هر چه باشکوه‌تر و کیفی‌تر پاویون جمهوری اسلامی ایران در این رویداد بزرگ جهانی فراهم کرد.

‌رئیس اتاق بازرگانی مشترک ایران و امارات خاطرنشان کرد: شورای راهبردی اکسپوی دوبی، در 11 فروردین 99 پیشنهاد تعویق یکساله اکسپو را به اتحادیه جهانی نمایشگاهها ارسال نموده و این پیشنهاد در 3 اردیبهشت 99 به تصویب کمیته اجرایی این اتحادیه رسیده است.

‌‌به گفته دکتر فرزانگان، بر اساس رای‌گیری مجازی صورت گرفته و نظر موافق اعضای اتحادیه جهانی نمایشگاه‌ها، تغییر در زمان برگزاری این رویداد مورد توافق واقع شده است.

‌‌به گفته دکتر فرزانگان، شرکت‌های موفق و برندهای ایرانی می توانند با عضویت در اتاق مشترک بازرگانی ایران و امارات از آخرین اخبار مرتبط با اکسپوی دوبی و نحوه حضور و مشارکت در این رویداد جهانی آگاهی یابند.