بحران یورو طلا را به زیر کشید

اخبار ایران و جهان 11 مهر 1391 85 بازدید

 

 

 

امروز و در نخستین ساعات آغاز به کار بازار معاملات طلا و فلزات گرانب‌ها، بهای اونس جهانی طلا با افتی محسوس روبه‌رو شد. ریسک موجود در بازارهای جهانی که ناشی از تمرکز سرمایه‌گذاران بر بحران یوروست، منجر به کاهش بیش از ۱۲ دلاری دلار در نخستین ساعات معاملات در بازار شد.

به گزارش «تابناک»، امروز و در پی شدت گرفتن بحران در روزهای اخیر در اروپا و تمرکز سرمایه‌گذاران بر این امر، بهای جهانی طلا شاهد افتی محسوس بود. ریسک موجود در بازار ناشی از به هم ریختگی و گسست تصمیمات اتحادیه اروپا برای نجات از بحران است.

بنا بر این گزارش، در اسپانیا و یونان اعتراضات و اعتصابات افراد آغاز و خشم آن‌ها از اجرای سیاست‌های ریاضتی به خیابان‌ها کشیده و اظهارنظرات مغشوش و مبهم مقامات درباره بحران منجر به آشفتگی بیشتر بازارهای سرمایه در اروپا و افت شاخص‌ها شده است. در پی این عوامل، امروز ارزش برابری یورو در برابر دلار نزول کرد و همین امر افت بهای جهانی طلا را در پی داشت.

این در حالی است که اوضاع در آسیا نیز وضعیت چندان خوبی ندارد و اختلافات بین چین و ژاپن فشار بسیاری را بر بازارهای سرمایه وارد می‌کند.

به رغم این امر و تمرکز بازار معاملات طلا بر بحران یورو، تحلیلگران پیش‌بینی می‌کنند چنانچه وضعیت در یورو وخیم‌تر شود، طلا با سطح تقاضای بالاتری روبه‌رو خواهد شد که منجر به تثبیت بهای طلا در مرز حمایتی ۱۷۵۷ دلار خواهد بود.

بنابراین، امروز یورو با افتی ۰.‌۳۷ درصدی به پایین‌ترین ارزش خود در برابر دلار طی دو هفته اخیر رسید و هم‌اکنون نرخ برابری یورو ۱.‌۲۸۶۰ دلار است.

 

 

 

Administrator

Administrator