بانک ملت از لیست تحریم‌های اتحادیه اروپایی خارج شد

اخبار ایران و جهان 11 بهمن 1391 104 بازدید

چکیده: مدیرعامل بانک ملت با اعلام خروج این بانک از لیست تحریم‌ها گفت: پس از دو سال و نیم کار حقوقی فشرده در راستای رفع تحریم بانک، رای دادگاه مبنی بر حقانیت بانک ملت اعلام شد.

علی دیواندری با اشاره به اقدامات این بانک برای خارج شده از لیست تحریم‌ها، اظهارداشت: پس از دوسال و نیم کار حقوقی فشرده در راستای تحریم بانک، رای دادگاه مبنی بر حقانیت بانک ملت اعلام شد.

وی با با بیان اینکه به عنوان مدیرعامل بانک طی سال‌های گذشته بر رعایت مقررات بین المللی تاکید کرده و در این زمینه سخت‌گیرانه عمل کرده‌ام،‌ افزود: رعایت مقررات بین المللی در واحدهای خارج از کشور بانک اعم از شعب خارج از کشور و بانک‌های مستقل زیر مجموعه به همین صورت بوده است.

مدیرعامل بانک ملت ادامه داد: با وجود عمل به قوانین، در جولای سال 2010 میلادی اتحادیه اروپا با طرح دلایلی مبهم این بانک را مورد تحریم قرار داد و پس از انجام این تحریم تعدادی از سهامداران عمده و بخش حقوقی بانک تصمیم گرفتند ضمن تشکیل یک تیم حقوقی در داخل کشور و بهره گیری از وکلای خارجی با انجام کار حقوقی به صورت فشرده طی دو سال و نیم گذشته از حقوق بانک با طرح شکایت در دادگاه لوکزامبورگ دفاع کنند.

وی تصریح کرد: براساس این رای، دادگاه درخواست بانک ملت مبنی بر ابطال تصمیمات اتحادیه اروپا در خصوص تحریم بانک را پذیرفت و قطع نامه‌های صادره و ضمائم آن را در خصوص بانک ابطال کرد.

مدیرعامل بانک ملت تصریح کرد: همچنین دادگاه اتحادیه را مکلف به پرداخت هزینه‌های دادرسی اعم از کارشناسی حقوقی، دادرسی و وکلا کرد و بانک ملت را مستحق شناخت که علاوه بر دریافت هزینه‌های دادرسی، ضرر و زیان ناشی از این تحریم را از اتحادیه اروپا مطالبه و دادخواست لازم را به دادگاه ارائه کند.

منبع:  خبرگزاری فارس

Administrator

Administrator