ایرانی‌ها ۳.۵ میلیارد دلار برنج هندی خوردند

اخبار ایران و جهان 25 آبان 1393 110 بازدید

 مبادلات ۳۲ میلیاردی ایران و هند در ۳ سال/ ایرانی‌ها ۳.۵ میلیارد دلار برنج هندی خوردند

خبرگزاری تسنیم: مبادلات تجاری ایران و هند در سه ساله منتهی به نوامبر ۲۰۱۴ بالغ بر ۳۲ میلیارد دلار بوده که ۳.۵ میلیارد دلار از این رقم شامل صادرات برنج هند به ایران و ۱۷ میلیارد دلار واردات نفت هند از ایران بوده است.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، جدیدترین اطلاعات گمرکی هند نشان می دهد ایران و هند در سه ساله منتهی به نوامبر سال جاری میلادی 32.35 میلیارد دلار مبادله تجاری داشته اند که سهم صادرات به ایران 9.6 میلیارد دلار و واردات از ایران 22.75 میلیارد دلار بوده است.

نفت مهمترین کالای وارداتی هند از ایران بوده است. این کشور در سه ساله منتهی به نوامبر 2014 بالغ بر 17 میلیارد دلار نفت از ایران وارد کرده است. این رقم معادل 74.9 درصد کل واردات هند از ایران بوده است.

برنج نیز مهمترین کالای صادراتی هند به ایران در این مدت شناخته شده است. هند در سه ساله منتهی به نوامبر 2014 بالغ بر 3.5 میلیارد دلار برنج به ایران صادر کرده است. صادرات برنج هند به ایران معادل 36.2 درصد کل صادرات هند به ایران در این مدت بوده است.

بر اساس این گزارش هند در یک ماهه منتهی به 24 آبان امسال بالغ بر 269 میلیون دلار کالا به ایران صادر کرده است و ایران چهاردهمین واردکننده کالا از هند در این دوره شناخته شده است.

هند در این دوره 29 میلیارد دلار کالا وارد و 14.5 میلیارد دلار کالا صادر کرده است. آمریکا، امارات و انگلیس به ترتیب در رتبه های اول تا سوم از نظر واردات کالاهای هندی قرار گرفته اند. سوئیس، چین و عربستان نیز به ترتیب سه صادرکننده بزرگ کالا به هند شناخته شده اند.

منبع : تسنیم

Administrator

Administrator