اولویت تولید، خدمات و صادرات اعلام شد

اخبار ایران و جهان 27 خرداد 1392 117 بازدید

10اولویت حوزه‌های تولید، خدمات و صادرات با ارزش افزوده بالا بر اساس برنامه راهبردی صنعت، معدن و تجارت مشخص شد.

بر اساس این سند که در آستانه گرامیداشت روز ملی صنعت و معدن از سوی وزیر صنعت، معدن و تجارت ابلاغ شده است، تجهیزات الکترونیکی و الکتریکی، تجهیزات و ماشین‌آلات صنعت، تجهیزات حمل و نقل، محصولات شیمیایی، تولید حامل‌های انرژی و خدمات فنی و مهندسی از اولویت‌هاست.
 همچنین خدمات فناوری اطلاعات و ارتباطات، خدمات آموزشی و سرگرمی، خدمات گردشگری و خدمات بیمه‌ای و مالی از جمله اولویت‌هایی است که در این برنامه تاکید شده است.
 برنامه راهبردی صنعت، معدن و تجارت همچنین در برگیرنده اهداف کلان بخش‌های صنعت، معدن و تجارت در راستای چشم‌انداز 1404 و با توجه به جایگاه این بخش‌ها در اقتصاد کشور است.
 بر این اساس، ارزش افزوده بخش، متوسط نرخ رشد ارزش افزوده بخش، حداکثر نرخ تورم مصرف‌کننده، حداکثر نرخ تورم تولیدکننده، ارزش صادرات بخش، نسبت صادرات بخش، نسبت صادرات به واردات بخش، تعداد اشتغال بخش و سهم بهره‌وری از رشد ارزش افزوده بخش، اهداف کلان تعیین شده هستند.
به گزارش شاتا، وزیر صنعت، معدن و تجارت در ابلاغیه خود بر اجرای این برنامه با مشارکت بنگاه‌های خصوصی و تعاونی و به ویژه تشکل‌های آنها تاکید کرده است.
 به این منظور، انجام بخشی از مسوولیت‌ها و اختیارات وزارت صنعت، معدن و تجارت در پیاده‌سازی و اجرای برنامه راهبردی به اصناف، تشکل‌های صنعتی و معدنی واگذار می‌شود و این موارد توسط ستاد برنامه راهبردی تعیین می‌شود.

منبع : اقتصادایران آنلاین

Administrator

Administrator