امارات روش درمان کرونا با سلول‎های بنیادی را اعلام کرد

14 اردیبهشت 1399 249 بازدید

پزشکان و محققان اماراتی در درمان «ویروس کرونا» از سلول‎های بنیادی استفاده می‌کنند و به این خاطر از وزارت اقتصاد این کشور گواهی ثبت اختراع دریافت کردند.


به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی مشترک ایران و امارات، خبرگزاری رسمی امارات (وام)، در این شیوه، سلول‎های بنیادی از خون بیمار مبتلا گرفته و پس از فعال‎سازی آن دوباره به بیمار تزریق می‌شود.

در این شیوه، فرض بر آن است که با تزریق سلول‎های بنیادی، سلول‎های ریه احیا و واکنش سیستم ایمنی بدن در مبارزه با کرونا تعدیل می‎یابد و در نتیجه به سلول‎های سالم آسیب نمی رسید.

این درمان روی ۷۳ نفر از مبتلایان به ویروس کرونا در امارات نتیجه مثبت و در ۲ مورد نتیجه منفی داشته، اما آزمایش‎ها در مورد اثربخشی آن همچنان ادامه دارد و پیش‎بینی می‌شود، این روند تا دو هفته آینده در مراکر درمانی این کشور ادامه داشته باشد.

این درمان یک روش جایگزین نیست و همراه با اقدامات پزشکی پیشین و به عنوان یک کمک به پروتکل درمانی، به بیماران ارایه می‎شود.

ویروس کرونا اواسط ماه دسامبر ۲۰۱۹ در ووهان در مرکز چین گزارش شد. ابتدا از این بیماری به عنوان ذات‌الریه نام برده می‌شد، اما کمیسیون ملی بهداشت چین در ۳۰ دسامبر سال ۲۰۱۹ (۹ دی) به صورت رسمی شیوع این ویروس را در چین اعلام کرد./اکوفارس