افزایش تمایل اماراتی ها به خرید پوشاک ایرانی

اخبار ایران و جهان 21 فروردین 1392 153 بازدید

صنعت – درآمد ایران از صادرات پوشاک در سال 91 افزایش یافت و در این بین آمارها حکایت از استقبال اماراتی ها برای خرید پوشاک ایرانی دارد.

آذرجزایری: البته اماراتی ها تنها از پوشاک ایرانی استقبال نکرده اند چراکه آمارها حکایت از صادرات فرش ماشینی و موکت به این کشور عربی دارد. افغانستان، پاکستان، ترکمنستان و عراق از دیگر کشورهایی هستند از خرید فرش و موکت ایرانی استقبال می کنند.
بالاترین درصد صادرات در بخش نساجی به صادرات فرش ماشینی و موکت ایرانی تخصیص یافته که معادل 344 میلیون و 489 هزار و 565 دلار عنوان شده است.
براساس آمار انجمن نساجی در 11 ماهه نخست سال گذشته بیش از 68 میلیون دلار پوشاک صادرشده در حالیکه در مدت مشابه سال 90 این رقم حدود 61 میلیون دلار اعلام شده است.
برهمین اساس در سال گذشته پوشاک ایرانی در 5 کشورعراق، افغانستان، تاجیکستان، امارات و قزاقستان بفروش رسیده است


زسویی دیگر آمارها نشان می دهد پتوی ایرانی مورد استقبال آلمان ها قرار گرفته است به نحویکه در فهرست 5 کشور خریدار پتوی ایرانی نام این کشور به چشم می خورد.
عراق، تاجیکستان، افغانستان و آذربایجان دیگر کشورهایی هستند که علاقمند به خرید پتوی ایرانی در سال 91 بوده اند.
پس از استقبال بالای کشورهای خارجی از خرید فرش ماشینی و موکت در بخش صنایع نساجی آمارها نشان می دهد که صادرات الیاف شامل ابریشم، پشم، پنبه، انواع الیاف مصنوعی، نوار، قیطان، بند، صناب و ریسمان با رقم بیش از 62 میلیون دلار در رده دوم صادرات پر رونق این بخش در سال 91 قرار گرفته است.
پس از آن صادرات پوشاک پررونق ترین کالا صادراتی بخش نساجی محسوب می شود.

منبع : خبرآنلاین

 

Administrator

Administrator