اعتراض صادرکنندگان محصولات کشاورزی به تعلیق کارت‌های بازرگانی

27 مرداد 1399 304 بازدید

تعدادی از صادرکنندگان محصولات کشاورزی در نامه‌ای به تعلیق کارت‌های بازرگانی از سوی بانک مرکزی، سازمان توسعه تجارت و سازمان صنعت معدن و تجارت استان‌ها اعتراض کرده و به عواقب این تصمیم هشدار دادند.

به گزارش روابط عمومی اتاق مشترک بازرگانی ایران و امارات؛  تعدادی از صادرکنندگان محصولات کشاورزی از تصمیم اخیر بانک مرکزی، سازمان توسعه تجارت و سازمان صنعت معدن و تجارت استان‌ها نسبت به تعلیق درآوردن کارت‌های بازرگانی صادر کنندگان محصولات کشاورزی اعتراض کردند. این صادر کنندگان تعلیق کارت بازرگانی صادر کنندگان را اقدام ناگهانی و غیرکارشناسانه خواندند.

صادرکنندگان طی نامه‌ای که به رئیس اتحادیه ملی صادرات محصولات کشاورزی نوشتند اعلام کردند که این اقدام غیرکارشناسی بوده و ضمن ایجاد خسارت به همه اقشار زحمت کش تولید کننده و صادر کننده منجر به توقف صادرات و فاسد شدن محصولات آماده صادرات شده است.

آنها همچنین تاکید کردند که صادرات محصولات کشاورزی را متوقف خواهند کرد و کسانی که مسئولیت مستقیم این اقدام را دارند باید پاسخگوی از دست رفتن فرصت‌های صادراتی و ضرر و زیان صادر کنندگان باشند.

خبرگزاری فارس نوشته، پس از آنکه 27 میلیارد دلار ارز صادراتی در سالهای 97 و 98 به کشور برنگشت بانک مرکزی پس از مهلت‌های مکرر به صادر کنندگان، کارت بازرگانی آنها را تعلیق کرد.

منبع: اکسپورتنا