اطمینان خاطر امارات از افزایش تعهد به سهمیه‌های تولید اوپک پلاس

27 خرداد 1399 353 بازدید

وزیر انرژی امارات اطمینان خاطر داد که کشورهای تخطی‌کننده از سهمیه کاهش تولید اوپک پلاس به این سهمیه پایبند خواهند بود.


به گزارش روابط عمومی اتاق مشترک بازرگانی ایران و امارات؛ به نقل از شانا، سهیل المزروعی با اظهار اینکه اطمینان دارد تولیدکنندگان عضو سازمان کشورهای صادر کننده نفت (اوپک) و متحدانش (اوپک پلاس) که به‌طور کامل به سهمیه کاهش تولید خود پایبند نبوده‌اند، پایبندی خود را افزایش می‌دهند، گفت: نشانه‌هایی مبنی بر افزایش تقاضای نفت به دلیل کاهش محدویت‌های اعمال‌شده برای مهار ویروس کرونا در برخی کشورها وجود دارد.

اوپک، روسیه و متحدانشان ۱۷ خردادماه پس از برگزاری نشستی از طریق ویدئوکنفرانس، به توافق رسیدند که کاهش تولید تاریخی نفت را به‌مدت یک ماه و تا پایان ماه ژوئیه تمدید کنند و با کاهش تولید ۹ میلیون و ۶۰۰ هزار بشکه‌، حدود ۱۰ درصد از عرضه جهانی نفت، از مازاد عرضه ناشی از همه‌گیری ویروس کرونا بکاهند.

ائتلاف اوپک پلاس همچنین از کشورهایی مانند نیجریه و عراق که تولیدشان بیش از سهمیه تولید در ماه‌های مه و ژوئن بود، خواست  پایبند نبودنشان در ماه‌های مه و ژوئن را جبران کنند و با پایبندی کامل (۱۰۰ درصد) تعهدهای خود را در ماه‌های ژوئیه، اوت و سپتامبر اجرا کنند.

وزیر انرژی امارات متحده عربی گفت: اگر شاهد آغاز موج دوم شیوع ویروس کرونا نباشیم، فکر می‌کنم بهبود تقاضا با سرعتی متناسب با کاهش تولید اوپک پلاس بهبود خواهد یافت.