امروز : دوشنبه 11 فروردين 1399
برابر با Mar 30 2020

مقالات

مدیر محتوا

مدیر محتوابه گزارش روابط عمومی اتاق مشترک بازرگانی ایران و امارات، اقتصاددانان بر این عقیده‌اند که افزایش تعداد مجوزهای تجاری جدید صادر شده در دبی در سال 2019 علی رغم رکود قابل توجه منطقه‌ای و جهانی اعتماد بالای سرمایه گذاران و مشاغل به قدرت اقتصاد این کشور را نشان می‌دهد.
جامعه تجاری امارات همچنان به سرمایه گذاری و توسعه اقتصاد دبی ادامه می‌دهند.
حدود 58 درصد از مجوزهای صادر شده در سال 2019 مربوط به مشاغل حرفه‌ای بوده( تعداد 22282 مجوز)، 40درصد مربوط به مشاغل تجاری ( تعداد 15282 مجوز)، 1.6 درصد مربوط به مشاغل گردشگری ( تعداد 613 مجوز) و 0.4درصد مربوط به مشاغل صنعتی ( تعداد 200 مجوز) بوده است که در کنار هم 184437 شغل ایجاد کرده‌اند.


به گزارش روابط عمومی اتاق مشترک بازرگانی ایران و امارات، مسعود کمالی اردکانی سرپرست معاونت توسعه بازارهای صادراتی سازمات توسعه تجارت در گفتگویی با اشاره به ظرفیت تجارت ٤٨میلیارد دلاری با کشورهای همسایه گفت: تلاش می کنیم شورای عالی توسعه صادرات غیر نفتی را با اختیارات اصل ١٣٨ بازگردانیم.
وی افزود: صادرات موضوعی است که به علت اهمیت و گستردگی، وظایف آن در اختیار دستگاه‌های مختلف اجرایی کشور قرار گرفته است و شورای‌عالی توسعه صادرات غیر نفتی با سابقه ای که دارد، حلقه اتصال بین دستگاه‌های اجرایی است.
سرپرست معاونت توسعه بازارهای صادراتی سازمان توسعه تجارت خاطرنشان کرد: براساس هدف‌گذاری‌هایی که صورت گرفته، تلاش داریم حدود 24 میلیارد دلار تجارت فعلی با کشورهای همسایه را به 48 میلیارد دلار در سه سال آینده افزایش دهیم.
وی در پایان گفت: براساس مطالعاتی که صورت گرفته است، از حدود 1160 میلیارد دلار واردات کشورهای همسایه ما در 100میلیارد دلار ظرفیت استفاده نشده داریم.


به گزارش روابط عمومی اتاق مشترک بازرگانی ایران و امارات اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران پیرو نامه مورخ  1398/09/30ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز در خصوص الزام واردکنندگان کفش و اجزا پوشاک نسبت به اخذ و نصب شناسه‌ی کالا، دستورالعمل اجرایی ثبت شناسنامه، اخذ و نصب شناسه کالا برای گروه منسوجات و پوشاک مورخ  1396/03/04 مصوب وزارت صمت را ابلاغ کرد.به گزارش روابط عمومی اتاق مشترک ایران و امارات، به استحضار اعضای محترم می‌رساند، اتاق مشترک بازرگانی ایران و امارات با همکاری شرکت همایش گستران ایماژ در نظر دارد به منظور بازدید نمایشگاه صنایع غذایی گالفود (Gulfood) دبی که بزرگترین نمایشگاه تجاری سالیانه جهان در حوزه غذا و نوشیدنی است، هیأت تجاری اعزام نماید.
این نمایشگاه از تاریخ 27 بهمن لغایت 1 اسفند 1398 (16 الی 20 فوریه 2020) و به مدت 5 روز در مرکز تجارت جهانی دبی (DWTC) برگزار می‌گردد.
از علاقمندان جهت حضور در هیأت تجاری درخواست می‌شود با شماره تلفن‌های دبیرخانه اتاق مشترک ایران و امارات و یا تلفن‌هایی که در کاتالوگ پیوست مرقوم شده تماس حاصل نموده و اطلاعات تکمیلی را دریافت نمایند


به گزارش روابط عمومی اتاق مشترک ایران و امارات نشست مشترک اعضای هیأت مدیره سندیکای داروهای انسانی و اتاق مشترک بازرگانی ایران و امارات در خصوص بررسی راهکارهای مشترک در زمینه تسهیل مشکلات مالی و بانکی با کشور امارات متحده عربی و همچنین توسعه صادرات از طریق امارات و سرمایه گذاری های مشترک برگزار شد.
در این جلسه جناب آقای دکتر علیمیان و جناب آقای مهندس ریاحی از اعضای هیئت مدیره سندیکا و همچنین دکتر فرزانگان ریاست محترم اتاق مشترک بازرگانی ایران و امارات و مهندس شاکری نایب رئیس و جناب سعید مقیسه عضو هیأت مدیره اتاق مشترک بازرگانی حضور داشتند.
جناب آقای دکتر فرشید فرزانگان ریاست محترم اتاق مشترک بازرگانی ایران و امارات ضمن ارائه آمار واردات دارو از طریق امارات متحده عربی به ایران به آمار میزان صادرات دارو از امارات به کشورهای دیگر جهان بویژه کشورهای شمال آفریقا اشاره داشته و اعلام نمودند که امکان صادرات مجدد دارو تولید شده در ایران که کیفیت و قیمت مناسبی دارند از طریق امارات به کشورهای دیگر وجود دارد.
وی افزود: از این ظرفیت تولیدی کشور می توان بهره برداری مناسب نمود در صورتیکه با ذی نفعان اقتصادی اماراتی وارد مذاکره و ارتباط حاصل گردد.
در ادامه نشست مهندس عرفان شاکری نایب رئیس اتاق مشترک با تاکید بر لزوم شکل‌گیری کارگروه مشترک جهت پیگیری امور از سازمان‌های مرتبط نظیر بانک مرکزی، وزارت خارجه، سازمان غذا و دارو و... گفت: برای دریافت ارز های درهمی باید از مراجع ذیربط کمک گرفت. استفاده از ارز درهم در جهت سفارشات گروه 1 باعث کاهش هزینه‌های بالای صرافی ها برای تبدیل نوع ارز و در نتیجه کاهش قیمت تمام شده محصولات در کالاهای اساسی تولیدی کشور از الویت بالایی برخوردار است.
دکتر علیمیان عضو هییت رئیسه سندیکای داروهای انسانی در ادامه این جلسه گفت: گسترش بازار دارو و مکمل و قراردادهای مشترک با سرمایه گذاران و همچنین شرکت‌های تولید کننده اماراتی از اهمیت بالایی برخوردار است. صادرات بر بازارهای هدف را باید در الویت قرار دهیم.
در پایان جلسه قرار بر این شد تا مشکلات و معضلات شرکت های فعال با کشور امارات مورد بررسی قرار گیرد و در نهایت برای رفع هر کدام از آنها به صورت ارتباط مستقیم بین دو تشکل در جهت اقدام، برنامه ریزی مناسب بعمل آید.

به گزارش روابط عمومی اتاق مشترک بازرگانی ایران و امارات، امضاي تفاهم نامه همكاري آكادمي تامين مالي و سرمايه گذاري مولوي و اتاق بازرگاني مشترك ايران و امارات.
ارايه داده هاي كاربردي به فعالان اقتصادي و علاقمندان در كنار تحليل هاي اختصاصي به تجار و بازرگانان و سرمايه گذاران در كنار تبادل تجربه هاي طرفين از اهداف اين همكاري است.
 به گزارش روابط عمومی اتاق ایران و امارات، سال 2019 موفقیت بزرگی را برای بنادر ابوظبی به دست آورد ، با این شرکت این شرکت به تعدادی از نقاط عطف مهم رسیده است ، و تأکید بر نقش خود به عنوان یک تسهیل کننده کلیدی منطقه ای و جهانی در تجارت است.
فالح محمد الاحبابی ، رئیس بنادر ابوظبی گفت: "با تشکر از راهنمایی و پشتیبانی رهبری امارات ، به همراه مشارکت شرکا ، ذینفعان و مشتریان ، بنادر ابوظبی در سال 2019 بر بسیاری از نقاط عطف پیشی گرفتند. این عملکرد نمونه نه تنها نقش شرکت را در دستیابی به اقتصادی و اجتماعی امارات برجسته می کند. اهداف ، بلکه تحقق اهداف استراتژیک بیان شده در چشم انداز اقتصادی ابوظبی 2030 ، ".
یک نقطه عطف عمده شامل شروع عملیات کامل ترمینال CSP ابوظبی در بندر خلیفه ، یک ترمینال کانتینری است که توسط شرکت بندر حمل و نقل COSCO چین محدود ، ساخته شده و به کار می رود ، در کمتر از یک سال از آغاز عملیات آزمایشی.
پس از اتمام تمام پروژه های توسعه ، بندر خلیفه از 5 میلیون فعلی به 7.5 میلیون TEU پرش ظرفیت حمل ظرف خود را می بیند ، که آن را کاملاً در پنج سال آینده در مسیری به سمت 9 میلیون ظرفیت TEU هدف خود قرار می دهد.
با مدیریت بنادر ابوظبی در بندر زاید ، سواحل سر بنی یاس و سفر بندر فجیره ، جذابیت طبیعی این دو امارت برای گردشگری با ابتکارات هدفمند جهت پشتیبانی از اپراتورهای کشتی کروز و خدمات بهتر مسافرین افزایش یافت.
توسعه بندر خلیفه با رشد در مجاورت منطقه صنعتی خلیفه ابوظبی ، ابوظبی ، کیزاد که در سال 2019 با بیش از 500 سرمایه گذار و سرمایه گذاری 70 میلیارد درهم سرمایه گذاری ، از زمان آغاز فعالیت آن نه سال پیش بسته شد ، نزدیک است.
بنادر ابوظبی همچنین برای تشویق سرمایه گذاران پلیمری هندی برای گسترش حضور خود در کیزاد و استفاده از موقعیت استراتژیک ، محیط مقرون به صرفه و لجستیک با کارآمد ، توافق نامه استراتژیک با انجمن تولید کنندگان پلاستیک همه هند امضا کرد.
نقاط عطف قابل توجه دیگر شامل توافق با DHL Global Forwarding برای ایجاد یک مرکز توزیع در داخل خوشه تدارکات کیزاد و همچنین افتتاح کارخانه فرآوری لبنیات برای مارک پینار بود که نماینده نخستین کارخانه فرآوری پنیر از نوع خود در امارات است.
در ماه اکتبر ، آکادمی دریایی ابوظبی با همکاری شرکت تابعه دریایی و لجستیک شرکت ملی نفت ابوظبی ، تدارکات و خدمات ادنوک ، ، به منظور ارائه خدمات فرهنگی به دانشجویان اماراتی ثبت نام شده در آکادمی سفن ، بازوی خدمات دریایی یکپارچه بنادر ابوظبی ، امضا کرد. نتایج ، که شامل بیش از 36000 تماس با کشتی ، بیش از 10،800 عملیات حمل و نقل و کنترل بیش از 6500 کشتی خلبانی شده است.
در ماه مه ، بنادر ابوظبی و دیل فنآوری از امضای تفاهم نامه ای خبر دادند که از فناوری های با ارزش افزوده بالا مانند بلوتشین و هوش مصنوعی استفاده می کند تا درگاه های هوشمند کاملاً یکپارچه ای را توسعه دهد.
علاوه بر این ، Mateta Gateway ، بازوی نوآوری بندرهای ابوظبی ، تفاهم نامه ای را با اتصالاتامضا کرد تا بیشتر فناوری هایی مانند رایانش ابری ، IoT و Big Data را در اختیار بگذارد و راه را برای دوره جدیدی از تحول دیجیتال در بخش دریایی هموار کند.
تعهد بنادر ابوظبی و موفقیتهای برجسته در زمینه توسعه سرمایه انسانی با اعتبار معتبر IIP پلاتنیوم توسط سرمایه گذاران در مردم ، استاندارد بین المللی برای مدیریت مردم شناخته شد.
علاوه بر این ، بنادر ابوظبی اولین بندر و اولین سازمان دریایی بود که موفق به دریافت جواز معتبر سازمان نوآوری سطح 3 از سوی مؤسسه مدیریت نوآوری جهانی مستقر در بوستون شد.به گزارش روابط عمومی اتاق ایران و امارات، براساس گزارشی که آژانس در دهمین مجمع خود منتشر کرده است ، انرژی تجدید پذیر می تواند تا سال 2050 بیش از 40 میلیون نفر را تحت پوشش آژانس بین المللی انرژی های تجدید پذیر ، ایرنا ، استخدام کند.
این گزارش نشان می دهد که اشتغال کل بخش انرژی تا سال 2050 می تواند به 100 میلیون نفر برسد ، درصورتی که جامعه جهانی از پتانسیل انرژی تجدیدپذیر کامل خود استفاده کند ، از حدود 58 میلیون نفر است.
این با عنوان اندازه گیری اقتصادی و اجتماعی انتقال: تمرکز بر مشاغل ، این گزارش بینش مفصلی در مورد چگونگی تأثیر انتقال انرژی بر اشتغال در سطح جهانی و منطقه ای ارائه می دهد. این تجزیه و تحلیل پتانسیل اختلافات منطقه ای در ایجاد شغل با افزایش شغل در برخی از نقاط جهان را در پی فراتر از ضررها در سایر کشورها نشان می دهد. شناسایی سیاست های تعادل تأثیر گذار در حالی که به حداکثر رساندن فرصت های اقتصادی - اقتصادی است ، مهم است.
مدیر کل ایرنا ، فرنسیسکو لا کامیر ، از اهمیت کار آژانس برای درک مزایای اقتصادی - اجتماعی مرتبط با انتقال انرژی سخن گفت. وی گفت: همه در مورد یک تحول عادلانه صحبت می کنند ، اما بسیاری از مردم نمی دانند چگونه آن را عملی کنند. همه ما باید بر روی این موضوع کار کنیم تا صدای واضحی را ارائه دهیم که از انتقال فراگیر پشتیبانی می کند.
یافته های این گزارش در هنگام راه اندازی یک سکوی مشترک جدید در طول مجمع ایرنا ارائه شده است. بستر شغلی انرژی پایدار تعدادی از بازیگران توسعه را در پی دستیابی به یک انتقال فراگیر و عادلانه برای همه گرد هم می آورد. مقطعی از سازمان های بین المللی دولتی و بخش خصوصی درگیر در تلاش برای ارائه و ترویج یک رویکرد یکپارچه برای دستیابی به اهداف توسعه پایدار هفت و هشت.
این بستر علاوه بر تأکید بر توازن جنسیتی ، تنوع در نیروی کار و توسعه اقتصادی روستایی ، لزوم سیاست های آموزشی و مهارتی را یادآوری می کند که کارگران و جوامعی را که معیشت آنها به صنایع سوخت مبتنی بر فسیل تکیه می کند به منظور تسهیل مشارکت آنها در اقتصاد انرژی جدید.


به گزارش روابط عمومی اتاق مشترک ایران و امارات، پلیس دبی مراحلی که کاربران اماراتی برای بالا بردن امنیت اکانت واتساپ‌شان باید انجام دهند، را یادآور شد.
1- ابتدا واتساپ‌تان را باز کنید.
2- به بخش تنظیمات یا setting بروید.
3- بعد account را انتخاب کنید.
4- احراز هویت دو مرحله ای یا Two-Factor Authentication را انتخاب کنید.
5- روی گزینه Enable to activate the Two step Verification کلیک کرده تا احراز هویت دو مرحله‌ای فعال شود.
6- یک رمز عبورانتخاب کنید.
7- آدرس ایمیل‌تان را وارد کنید.
8- حال می بینید که احراز هویت دو مرحله‌ای برای‌تان فعال شد.
9- از این پس برای وارد شدن به اکانت، باید رمز عبورتان را وارد برنامه کنید.


به گزارش روابط عمومی اتاق مشترک ایران و امارات، حسین مدرس خیابانی، قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: باید رایزنی گسترده ای را انجام دهیم اما با فضایی که اکسپوی ۲۰۲۰ دوبی پیش روی ایران قرار داده، اگرچه برخی از کشورهای دنیا به خیال خودشان قصد منزوی کردن ایران را دارند، اما یک فرصت بی بدیل خواهیم داشت.
وی افزود: در این میان اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران با طیف گسترده‌ای از بخش‌های مختلف نیز باید مسئولیت مناسبی در این حوزه داشته و به خوبی آن را ایفا نماید.
قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت خاطرنشان کرد: از اتاق بازرگانی نیز برای نقش‌آفرینی در اکسپو بیش از قبل انتظار می‌رود و باید کمیته‌ای میان اتاق بازرگانی و تشکل‌های بخش‌خصوصی تشکیل شده و با مسئولیت اتاق بازرگانی هر آنچه که در قالب کالا و خدمات باید در اکسپو عرضه شود را با حضور تشکل‌ها مدیریت نمود. در این میان کنفدراسیون صادرات ایران و کمیسیون صادرات اتاق بازرگانی ایران نقش جدی دارند و می‌توانند کمک کنند.
صفحه1 از7

درباره ما

اتاق بازرگانی ایران وامارات عربی متحده پس از اخد موافقت اتاق بازرگانی صنایع و معادن ایران در ماه خرداد 87 و با هدف گسترش روابط تجاری،اقتصادی بین ایران و امارات تشکیل شده است، وتقویت  فضای تجاری و سرمایه گذاری بین فعالین اقتصادی دو طرف را مد نظر قرار داده است.

اطلاعات تماس

تلفن:88810526-88810525
فکس:88346733
تهران ، خیابان طالقانی ، نبش فرصت ( شهید موسوی)، پلاک 175 ، اتاق بازرگانی صنایع و معادن و کشاورزی ایران ، ساختمان شمالی ، طبقه دوم

Please publish modules in offcanvas position.